Jak pobrać obraz Windows 10 (ISO)

W momencie, jak Microsoft wypuścił Windows 10 Fall Creators Update w połowie października tego roku, rzesza ludzi przystąpiła do aktualizacji. Jedną z tych metod jest udanie się na stronę Microsoftu w celu pobrania oprogramowania, które nam ten proces ułatwi.

30 Kwietnia 2018 Microsoft wypuścił kolejną aktualizację w postaci Windows 10 April 2018 Update i zaktualizował obrazy ISO do najnowszej wersji.

Co jednak, jeżeli chcemy zainstalować Windows 10 w najnowszej wersji od zera, lub chcemy pobrać obraz ISO do wypalenia na płycie DVD?

Jeżeli dysponujemy komputerem z systemem Windows, proces ten jest nieco utrudniony (sic!).

O ile, na Mac, Linuxie lub Chromebook’u, po przejściu na poniższą stronę nie ma problemu, w przypadku Windows nie ujrzymy opcji pobrania obrazu ISO, a jedynie narzędzia, które pozwoli nam zaktualizować system do najnowszej wersji.

Pobierz Windows 10

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

Sytuacja jest nieco łatwiejsza, jeżeli posiadamy komputer z systemem operacyjnym innym niż Windows, gdyż wówczas strona wygląda tak jak poniżej:

Pobieranie Obrazu ISO Windows 10

A co w przypadku, gdy nie posiadamy komputera z innym systemem operacyjnym a nadal chcemy pobrać obraz ISO?

Nic prostrzego, wystarczy zastosować poniższy trick i rozpocząć pobieranie.

Strona Microsoftu domyślnie rozpoznaje z jakiego systemu operacyjnego odwiedzamy ich stronę. W tym przypadku należy poinformować, że nasz system operacyjny nie jest systemem Windows, który można zaktualizować (Windows 7 lub nowszy). Jeszcze prościej jest poinformować, że nasz system operacyjny to macOS lub Linux i sprawa rozwiązana.

Jak to zrobić?

Przy pomocy Chrome

Wystarczy zainstalować rozszerzenie, umożliwiające zmianę Systemu Operacyjnego, którego informacja jest wysyłana, w momencie odwiedzenia strony Microsoftu.

Najlepszym narzędziem jest to prosto od Google.

User-Agent Switcher from Google

User-Agent Switcher for Chrome

Po dodaniu rozszerzenia do Chrome, wybieramy z prawego-górnego rogu Safari > Mac Safari 7 a następnie odświeżamy stronę i wuala.

Przy pomocy Firefox

Podobnie w przypadku Firefoxa, pobieramy poniższe rozszerzenie.

 firefox user agent switcher

User-Agent Switcher (revived)

Następnie, z prawego-górnego rogu wybieramy System Operacyjny inny niż Windows. Odświeżamy stronę Microsoftu i gotowe.

Jeżeli wszystko wykonaliśmy prawidłowo, ukaże nam się opcja do wyboru wersji systemu, języka, a na końcu uzyskamy odnośniki do pobrania (ważne przez 24 godziny).

Odnośniki do pobrania

Co najważniejsze, całość jest w pełni legalna, a pobrany obraz możemy nagrać na płycie DVD lub utworzyć instalator na USB przy pomocy programu Etcher.

Od wersji 1803 (Windows 10 April 2018 Update), obraz ISO pobrany z powyższej strony może być stosowany również do kluczy edukacyjnych (Windows 10 dla klientów edukacyjnych). Nie ma potrzeby pobierania obrazu z instytucji edukacyjnej (uczelni) w celu instalacji.

Pozdrawiam.

Dodaj komentarz