GiffGaff – odbierz swoje £5

W UK przebywam już ponad 5 lat – i jak dotąd, przebrnąłem przez kilka sieci komórkowych w poszukiwaniu tej, która będzie mi najbardziej odpowiadać jeżeli chodzi o dzwonienie w UK, Internet w komórce, ale również rozmowy telefoniczne na świat – i to nie tylko do Polski.

Jak to wielu polaków, zacząłem od O2, przez Vodaphone, Three UK (3), po czym przeszłem na GiffGaff (bazujący na infrastrukturze O2) – jako, że nigdy nie byłem zwolennikiem abonamentu w UK.

O sieci GiffGaff

Nie będę się rozpisywał o samej sieci. W skrócie powiem, że jest ona wirtualnym operatorem działającym na nadajnikach sieci O2 – jednakże skupiona na nieco innych klientach – tych, którzy nie tylko korzystają z telefonu do komunikacji w UK, ale również na świecie. Oraz tych, którzy wierzą, że nie muszą wydawać dużo, żeby dostać dużo w zamian.

Szczegółową ofertę możesz znaleźć tutaj: https://www.giffgaff.com/index/offer

W skrócie – jak działa GiffGaff

W sieci rozróżniasz 2 rodzaje podziałów – UK (goodybags) i reszta świata (balance).

W UK używasz pakiet – podobny do abonamentu – zwany goodybags. Na resztę świata masz balance – czyli saldo w £££, które wykorzystujesz głównie na świat, oraz w nielicznych przypadkach, jak dzwonisz, lub wysyłasz wiadomości na dodatkowo płatne numery.

Warto nadmienić, że większość numerów na które dzwonisz schodzą z minut w twoim goodybags. Numery 0800 masz za darmo a i 0300 wliczają się w minuty, co jest szczególnie ważne gdy dzwonisz do HMRC lub innej państwowej instutucji  gdzie czas połączenia z konsultantem do najkrótszych nie należy.

GiffGaff i goodybags

Goodybags zaczynają się od £5 gdzie dostajesz 100minut, 300 SMS, 100MB internetu – i tak do £20, gdzie praktycznie wszystko jest „prawie” nielimitowane.

Osobiście lawiruję pomiędzy £12 (500 minut UK, nielimitowane sms, 2GB internetu) a £15 (1000 minut UK, nielimitowane sms, 4GB internetu), w zależności od potrzeb.

Co najważniejsze, goodybags nie działa tak jak abonament lub topup w innych sieciach. Wykupujesz go na miesiąc ale to nie znaczy, że jak wyczerpiesz pakiet to musisz zacisnąć pasa i czekać do kolejnego miesiąca. W każdej chwili możesz sobie dokupić dodatkowy goodybag, jeżeli w danym miesiącu zużyłeś twój podstawowy wcześniej.

Co najważniejsze, każdy goodybags oferuje darmowe rozmowy w sieci – nielimitowane – przy doładowaniu, lub wykupieniu goodybags raz na trzy miesiące – co, w przypadku normalnego użytkownika zdarza się co miesiąc – odnawiając się na kolejne trzy miesiące.

GiffGaff i auto-odnowienie goodybags

Oczywiście, spora część ludzi chwali sobie abonamenty, gdyż nie muszą pamiętać o doładowaniu konta itp. W GiffGaff masz możliwość ustawienia sobie auto odnowienia goodybags, przez co nie musisz robić nic – a co miesiąc będziesz miał nowy pakiet. Tak jak abonament, tyle że lepiej, bo możesz przerwać kiedy chcesz, zmienić wielkość pakietu czy dokupić nowy, w czasie trwania poprzedniego, jeżeli np. skończyły ci się minuty – bądź internet.

GiffGaff – My Balance

Balance – czyli saldo – służy na doładowanie waluty na takiej samej zasadzie jak telefonia na kartę, jednakże w połączeniu z goodybags służą one do wszelkich płatnych usług lub dzwonienia do innych krajów:

Polska – 2p/min na stacjonarne, 5p/min na komórki, 8p sms

Szczegółowe stawki do krajów na świecie znajdziesz tutaj: https://www.giffgaff.com/index/international

I tutaj również jedna przewaga nad innymi sieciami. Jeżeli się „rozgadasz” z kimś na drugiej stronie globu, nie musisz się stresować że zostaniesz rozłączony w najmniej oczekiwanej chwili. Tutaj również możesz ustawić sobie auto doładowanie salda w momencie, gdy kwota spadnie poniżej £3.

Oczywiście, saldo będzie służyło do pokrycia naszych wydatków, gdy wyczerpiemy nasze goodybags a nie zdecydujemy się na zakup kolejnych przez kolejnym okresem rozliczeniowym.

Wówczas, następjące stawki wchodzą w życie: https://www.giffgaff.com/index/pricing

Ale to nie wszystko!

£5 dla każdego od GiffGaff

Każda osoba, która dołączy do sieci i doładuje konto – saldo – lub wykupi goodybags za minimum £10 przy aktywacji karty, dostanie £5 gratis na wykorzystanie na dowolny cel w postaci salda (balance).

Jeżeli jesteś zainteresowany, skorzystaj z mojego linka i zamów sobie bezpłatną kartę SIM z dostawą do domu oraz £5 gratis przy pierwszym doładowaniu:

https://www.giffgaff.com/orders/affiliate/itdarek

Get a free giffgaff Sim

Pamiętaj, że jeżeli zamówisz kartę bezpośrednio ze strony, nie dostaniesz £5, gdyż dostajesz to tylko za przystąpienie do sieci z polecenia przez innego użytkownika.

Jak już dołączysz, będziesz również mógł polecać sieć innym i zarówno ty – jak i osoba polecona dostanie £5.

Darmowe karty z £5 od GiffGaff

Jak już będziesz w sieci, możesz również zamówić sobie karty i rozdać je znajomym wraz z £5 gratis gdy spełnią wymaganie doładowania za minimum £10.

Przenoszenie numeru do GiffGaff

Oczywiście, możesz również przenieść numer do GiffGaff z innej sieci. Wystarczy od twojego operatora uzyskać PAC Code i rozpocząć przenosiny na stronie GiffGaff po zalogowaniu – wyznaczyć dzień przeniesienia i gotowe.

Nie dużo zabawy a spore oszczędności.

Telefony od GiffGaff

Na koniec warto dodać, że GiffGaff oferuje telefony, które nie związują cię kontraktem a jedynie planem ratalnym nie związanym z twoimi goodybags. Telefon spłacasz niezależnie, a to ile wydajesz na inne usługi zależy od ciebie a nie od kontraktu z siecią komórkową.

ps. Telefony są bez blokady sim.

Tak, tak, wiem że w Polsce „teoretycznie” wszystkie telefony są bez blokady, ale tylko „teoretycznie” a w Europie tak naprawdę nie jest to „wymaganie”.

Roaming w sieci GiffGaff

Jeszcze nie tak dawno temu, jak jechałem do Polski używałem tam polskiej karty w celu wykonywania połączeń. Wiązało się to z noszeniem dwóch telefonów lub lawirowaniem kartami – co nie bywało przyjemne, szczególnie, gdy czekasz na telefon a UK.

Ostatnio, szczególnie, gdy jadę na krótko, przestałem się tym przejmować, gdyż stawki są naprawdę przyzwoite – porównując stawki w UK oraz zarobków.

Dzwonienie w Polsce – 16p/min, odbieranie 4p/min

Patrząc na powyższy przykład, stawki są korzystne. Jedynie internet nadal nie jest opłacalny – ale póki co, można użyć router MiFi i kartę dowolnego lokalnego operatora z usługą internet na kartę bez umowy.

Szczegółowe stawki przy dzwonieniu z zagranicy znajdziesz również tutaj: https://www.giffgaff.com/index/international


Mam nadzieje, że zachęciłem cię co nieco do zapoznania się z siecią, która dodatkowo, bez dodatkowych opłat oferuje 4G w standardzie.

Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do mnie, na w wolnej chwili mogę ci pomóc co nieco.