GiffGaff - odbierz swoje £5

GiffGaff - sieć komórkowa działająca na nadajnikach O2, zrobiona przez jej użytkowników z myślą o jej użytkownikach.

W UK przebywam już od kilku dobrych lat - i jak dotąd, przebrnąłem przez kilka sieci komórkowych w poszukiwaniu tej, która będzie mi najbardziej odpowiadać jeżeli chodzi o dzwonienie w UK, Internet w komórce, ale również rozmowy telefoniczne na świat - i to nie tylko do Polski.

Jak to wielu polaków, zacząłem od O2, przez Vodaphone, Three UK (3), po czym przeszłem na GiffGaff (który bazuje na infrastrukturze O2) - jako, że nigdy nie byłem zwolennikiem abonamentu w UK.

O sieci GiffGaff #

Nie będę się rozpisywał o samej sieci. W skrócie powiem, że jest ona wirtualnym operatorem działającym na nadajnikach sieci O2 - jednakże skupiona na nieco innych klientach - tych, którzy nie tylko korzystają z telefonu do komunikacji w UK, ale również na świecie. Oraz tych, którzy wierzą, że nie muszą wydawać dużo, żeby dostać dużo w zamian.

Szczegółową ofertę możesz znaleźć tutaj: https://www.giffgaff.com/offer

W skrócie - jak działa GiffGaff #

W sieci rozróżniasz 2 rodzaje podziałów - UK (goodybags) i reszta świata (balance).

W UK używasz pakiet - podobny do abonamentu - zwany goodybags. Na resztę świata masz balance - czyli saldo w £££, które wykorzystujesz głównie na dzwonienie poza granicę, oraz w nielicznych przypadkach, jak dzwonisz, lub wysyłasz wiadomości na dodatkowo płatne numery.

Warto nadmienić, że większość numerów na które dzwonisz schodzą z minut w twoim goodybags. Numery 0800 masz za darmo a i 0300 wliczają się w minuty, co jest szczególnie ważne gdy dzwonisz do HMRC lub innej państwowej instutucji gdzie czas połączenia z konsultantem do najkrótszych nie należy. No chyba, że jesteś na planie nielimitowanym, więc wszystko za darmo.

GiffGaff Goodybags Plans GiffGaff goodybags - Plany taryfowe

GiffGaff i goodybags #

Goodybags zaczynają się od £6 gdzie dostajesz 300 minut, 500 SMS, 500MB internetu - i tak do £25, gdzie praktycznie wszystko jest “prawie” nielimitowane.

Osobiście lawiruję pomiędzy £10 (nielimitowane sms i rozmowy, 6GB internetu) a £12 (nielimitowane sms i rozmowy, 10GB internetu), w zależności od potrzeb.

Co najważniejsze, goodybags nie działa tak jak abonament lub top-up w innych sieciach. Wykupujesz go na miesiąc ale to nie znaczy, że jak wyczerpiesz pakiet to musisz zacisnąć pasa i czekać do kolejnego miesiąca. W każdej chwili możesz sobie dokupić dodatkowy goodybag, jeżeli w danym miesiącu zużyłeś twój podstawowy wcześniej.

Co najważniejsze, każdy goodybags oferuje darmowe rozmowy w sieci - nielimitowane - przy doładowaniu, lub wykupieniu goodybags raz na trzy miesiące - co, w przypadku normalnego użytkownika zdarza się co miesiąc - odnawiając się na kolejne trzy miesiące.

Dodatkowo, jeżeli jesteś lojalnym klientem i masz ustawione odnawianie twoich goodybags automatycznie, to możesz się liczyć, że jeżeli w danym miesiącu wykorzystasz internet szybciej, to dostaniesz od sieci dodatkowe +1gb (emergency), tak na wszelki wypadek i całkowicie za darmo. Jest to szczególnie fajne, jeżeli nasz goodybag odnawia się za kilka dni, wtedy możemy dotrwać do końca bez problemu.

GiffGaff i auto-odnowienie goodybags #

Oczywiście, spora część ludzi chwali sobie abonamenty, gdyż nie muszą pamiętać o doładowaniu konta itp. W GiffGaff masz możliwość ustawienia sobie auto odnowienie na goodybags, przez co nie musisz robić nic - a co miesiąc będziesz miał nowy pakiet. Tak jak abonament, tyle że lepiej, bo możesz przerwać kiedy chcesz, zmienić wielkość pakietu czy dokupić nowy, w czasie trwania poprzedniego, jeżeli np. skończyły ci się minuty - bądź internet.

GiffGaff - My Balance #

Balance - czyli saldo - służy na doładowanie waluty na takiej samej zasadzie jak telefonia na kartę, jednakże w połączeniu z goodybags służą one do wszelkich płatnych usług lub dzwonienia do innych krajów:

Polska - 1p/min na stacjonarne, 5p/min na komórki, 8p sms, 16p mms

ps. w dobie komunikatorów internetowych kto jeszcze używa MMS?

Szczegółowe stawki do krajów na świecie znajdziesz tutaj:
https://www.giffgaff.com/international

I tutaj również jedna przewaga nad innymi sieciami. Jeżeli się “rozgadasz” z kimś na drugiej stronie globu, nie musisz się stresować że zostaniesz rozłączony w najmniej oczekiwanej chwili. Tutaj również możesz ustawić sobie auto doładowanie salda w momencie, gdy kwota spadnie poniżej £3.

Oczywiście, saldo będzie służyło do pokrycia naszych wydatków, gdy wyczerpiemy nasze goodybags a nie zdecydujemy się na zakup kolejnych przez kolejnym okresem rozliczeniowym.

Wówczas, następjące stawki wchodzą w życie:
https://www.giffgaff.com/pricing

Ale to nie wszystko!

£5 dla każdego poleconego od GiffGaff #

Każda osoba, która dołączy do sieci (z polecenia) i doładuje konto - saldo - lub wykupi goodybags za minimum **£10 **przy aktywacji karty, dostanie £5 gratis na wykorzystanie na dowolny cel w postaci **salda **(balance).

Jeżeli jesteś zainteresowany, skorzystaj z mojego linka i zamów sobie bezpłatną kartę SIM z dostawą do domu oraz £5 gratis przy pierwszym doładowaniu:

https://giffgaff.com/orders/affiliate/itdarek

Get a free giffgaff Sim

Pamiętaj, że jeżeli zamówisz kartę bezpośrednio ze strony, nie dostaniesz £5, gdyż dostajesz to tylko za przystąpienie do sieci z polecenia przez innego użytkownika.

Jak już dołączysz, będziesz również mógł polecać sieć innym i zarówno ty - jak i osoba polecona dostanie £5.

Darmowe karty z £5 od GiffGaff #

Jak już będziesz w sieci, możesz również zamówić sobie karty i rozdać je znajomym wraz z £5 gratis gdy spełnią wymaganie doładowania za minimum £10.

Przenoszenie numeru do GiffGaff #

Oczywiście, możesz również przenieść numer do GiffGaff z innej sieci. Wystarczy od twojego operatora uzyskać PAC Code (teraz możesz to zrobić za pomocą wiadomości SMS! bez konieczności dzwonienia) i rozpocząć przenosiny na stronie GiffGaff po zalogowaniu - wyznaczyć dzień przeniesienia i gotowe.

Nie dużo zabawy a spore oszczędności.

Telefony od GiffGaff #

Na koniec warto dodać, że GiffGaff oferuje telefony, które nie związują cię kontraktem a jedynie planem ratalnym nie związanym z twoimi goodybags. Telefon spłacasz niezależnie, a to ile wydajesz na inne usługi zależy od ciebie a nie od kontraktu z siecią komórkową.

ps. Telefony są bez blokady sim.

Tak, tak, wiem że w Polsce “teoretycznie” wszystkie telefony są bez blokady, ale tylko “teoretycznie” a w Europie tak naprawdę nie jest to “wymaganie”.

Roaming w sieci GiffGaff #

Dawniej, jak jechałem do Polski używałem tam polskiej karty w celu wykonywania połączeń. Wiązało się to z noszeniem dwóch telefonów lub lawirowaniem kartami - co nie bywało przyjemne, szczególnie, gdy czekasz na telefon a UK.

Ostatnio, szczególnie, gdy jadę na krótko, przestałem się tym przejmować, gdyż stawki są naprawdę przyzwoite - porównując stawki w UK oraz zarobków.

Dzwonienie w Polsce - 16p/min, odbieranie 4p/min

Patrząc na powyższy przykład, stawki są korzystne. Jedynie internet nadal nie jest opłacalny - ale póki co, można użyć router MiFi i kartę dowolnego lokalnego operatora z usługą internet na kartę bez umowy.

W momencie zniesienia opłat roamingowych w krajach EU, używam telefonu, goodybags’ów oraz salda w Polsce odbywa się tak samo jak bym był w UK. Bardzo wygodne, chociaż nie wiadomo czy potrwa to jeszcze długo w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Zobaczymy.

W pozostałych krajach, poza Europą, poszczególne stawki obowiązują:

Złota £10-tka #

Dla osób korzystających z comiesięcznego odnawiania pakietów goodybag w wysokości £10 GiffGaff przygotował nie lada niespodziankę.

Zamiast 6GB danych (+1GB eksta) już teraz można zmienić na tak zwaną złotą £10-tkę, dzięki czemu dostanie się 9GB danych (+1 ekstra).

Golden £10 Goodybag

To nic nie kosztuje a każdy na tym zyskuje! Jedyny warunek to ustawienie automatycznego doładowywania. Nic tylko być!

Więcej możecie przeczytać tutaj.


Mam nadzieje, że zachęciłem cię co nieco do zapoznania się z siecią, która dodatkowo, bez dodatkowych opłat oferuje 4G w standardzie.

Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do mnie, a w wolnej chwili mogę ci pomóc co nieco.

Komentarze