GiffGaff - odbierz swoje £5

W UK przebywam od 2010 roku i jak dotąd, przebrnąłem przez kilka sieci komórkowych w poszukiwaniu tej, która będzie mi najbardziej odpowiadać, jeżeli chodzi o dzwonienie w UK, Internet w komórce, ale również rozmowy telefoniczne na świat — i to nie tylko do Polski.
Jak to wielu polaków, zacząłem od O2, przez krótki czas z Vodaphone, Three UK (3), po czym przeniosłem się na GiffGaff (który bazuje na infrastrukturze O2 jako wirtualny operator). Jako że nigdy nie byłem zwolennikiem abonamentu w UK, GiffGaff zaoferował mi pełną swobodność i nie tylko…
O sieci GiffGaff
Nie będę się za dużo rozpisywał o samej sieci. W skrócie powiem, że jest ona wirtualnym operatorem działającym na nadajnikach sieci O2 - jednakże skupiona na nieco innych klientach — tych, którzy nie tylko korzystają z telefonu do komunikacji w UK, ale również na świecie. Oraz tych, którzy wierzą, że nie muszą wydawać dużo, żeby dostać dużo w zamian.
Szczegółową ofertę możesz znaleźć tutaj: https://www.giffgaff.com/offer
Jak działa GiffGaff - w skrócie
Będąc w sieci, twój plan taryfowy podzielony jest na dwa typu - UK (goodybags) i reszta świata (balance).
W UK używasz pakiet — podobny do abonamentu — zwany goodybags. Na resztę masz balance - czyli saldo w funtach (£), które wykorzystujesz głównie na dzwonienia poza granicę, oraz w nielicznych przypadkach, jak dzwonisz, lub wysyłasz wiadomości na dodatkowo płatne numery.
Warto nadmienić, że większość numerów, na które dzwonisz, wykorzystujesz z minut w twoim goodybags, a obecnie, wszystkie goodybagsy mają nielimitowane minut (nawet te za £6 miesięcznie). W ramach nielimitowanych minut wliczają się numery zaczynające się od 01, 02, 03 (z pewnymi wyjątkami) oraz 0800 i 0808.
Jest to szczególnie przydatne, gdy dzwonisz do państwowej instutucji, gdzie czas połączenia z konsultantem do najkrótszych nie należy.
GiffGaff i goodybags
Goodybags zaczynają się od £6 gdzie dostajesz nielimotowaną ilość minut i SMSów oraz 1GB internetu - i tak do £35, gdzie dostajemy 150GB internetu. Są to plany PAYG (Pay as you go), ale są jeszcze lepsze oferty!
GiffGaff goodybags - Standardowe plany taryfowe
Osobiście jestem na planie £10 (golden goodybags, o których nieco późnie), gdzie mam nielimitowane minuty i SMSy oraz 20GB internetu.
Co najważniejsze, goodybags nie działa tak jak abonament lub top-up w innych sieciach. Wykupujesz go na miesiąc ale to nie znaczy, że jak wyczerpiesz pakiet (z reguły internet), to musisz zacisnąć pasa i czekać do kolejnego miesiąc, tak jak w innych sieciach. W każdej chwili możesz sobie dokupić dodatkowy, nowy goodybag, jeżeli w danym miesiącu zużyłeś twój podstawowy wcześniej.
Dodatkowo, jeżeli jesteś lojalnym klientem i masz ustawione odnawianie twoich goodybags automatycznie, to możesz się liczyć, że jeżeli w danym miesiącu wykorzystasz internet szybciej, to dostaniesz od sieci dodatkowe +1GB (tak zwane emergency), tak na wszelki wypadek i całkowicie za darmo. Jest to szczególnie fajne, jeżeli nasz goodybag odnawia się za kilka dni, wtedy możemy dotrwać do końca bez problemu.
GiffGaff i auto-odnowienie goodybags
Oczywiście, spora część ludzi chwali sobie abonamenty, gdyż nie muszą pamiętać o doładowaniu konta itp. W GiffGaff masz możliwość ustawienia sobie auto odnowienie na goodybags, przez co nie musisz nic robić – a co miesiąc będziesz miał nowy pakiet. Tak jak abonament, tyle że lepiej, bo możesz przerwać kiedy chcesz, zmienić wielkość pakietu czy dokupić nowy, w czasie trwania poprzedniego, jeżeli np. skończyły ci się internet.
Co więcej, jeżeli jesteś stałym klientem, który ma ustawione na stałe auto-odnawianie (recurring) do dyspozycji masz znaczne lepsze złote pakiety (golden goodybags) o czym na końcu.
18 miesięczny plan
Jeżeli czujesz, że sieć GiffGaff jest twoim najlepszym wyborem, możesz z nimi związać się na 18 miesięcy, dzięki czemu otrzymasz jeszcze więcej, a niżeli w złotych planach odnawianych co miesiąc.
Co najważniejsze, twoje zobowiązanie nie wiąże się ze stałym kosztem. W zależności od potrzeb, możesz lawirować pomiędzy planem od £8 i 6GB internetu, aż do £35 gdzie dostajesz nielimotowany internet. W zależności od potrzeb, każdy miesiąc może być inny.
GiffGaff - My Balance
Balans - czyli saldo - służy na doładowanie waluty na takiej samej zasadzie jak telefon na kartę, jednakże w połączeniu z goodybags służą one do wszelkich płatnych usług lub dzwonienia do innych krajów:
Polska - 1p/min na stacjonarne, 5p/min na komórki, 6p sms, 30p mms
ps. w dobie komunikatorów internetowych kto jeszcze używa MMS?
Szczegółowe stawki do krajów na świecie znajdziesz tutaj:
https://www.giffgaff.com/international
I tutaj również jedna przewaga nad innymi sieciami. Jeżeli się “rozgadasz” z kimś na drugiej stronie globu, nie musisz się stresować, że zostaniesz rozłączony w najmniej oczekiwanej chwili. Tutaj również możesz ustawić sobie auto-doładowanie salda w momencie, gdy kwota spadnie poniżej £3.
Oczywiście, saldo będzie służyło do pokrycia naszych wydatków, gdy wyczerpiemy nasze goodybagsm a nie zdecydujemy się na zakup kolejnych przed kolejnym okresem rozliczeniowym.
Wówczas, następujące stawki wchodzą w życie:
https://www.giffgaff.com/pricing
Ale to nie wszystko!
£5 dla każdego poleconego od GiffGaff
Każda osoba, która dołączy do sieci (z polecenia) i doładuje konto - saldo - lub wykupi goodybags za minimum £10 przy aktywacji karty, dostanie (od razu) £5 gratis na wykorzystanie na dowolny cel w postaci salda (balance).
Jeżeli jesteś zainteresowany, skorzystaj z mojego linka i zamów sobie bezpłatną kartę SIM z dostawą do domu oraz £5 gratis przy pierwszym doładowaniu:
Pamiętaj, że jeżeli zamówisz kartę bezpośrednio ze strony, nie dostaniesz £5, gdyż dostajesz to tylko za przystąpienie do sieci z polecenia przez innego użytkownika.
Jak już dołączysz, będziesz również mógł polecać sieć innym i zarówno ty - jak i osoba polecona dostanie £5.
Darmowe karty SIM z £5 od GiffGaff
Jak już będziesz w sieci, możesz również zamówić sobie karty i rozdać je znajomym wraz z £5 gratis gdy spełnią wymaganie doładowania za minimum £10. Wówczas nie musisz się przejmować odnośnikiem do polecenia, gdyż karty są przypisane od ciebie.
Przenoszenie numeru do GiffGaff
Oczywiście, możesz również przenieść numer do GiffGaff z innej sieci. Wystarczy od twojego operatora uzyskać PAC Code (teraz możesz to zrobić za pomocą wiadomości SMS! bez konieczności dzwonienia) i rozpocząć przenosiny na stronie GiffGaff po zalogowaniu - wyznaczyć dzień przeniesienia i gotowe.
Nie dużo zachodu a spore oszczędności!
Telefony od GiffGaff
Warto dodać, że GiffGaff oferuje również telefony, które nie związują cię kontraktem a jedynie planem ratalnym nie związanym z twoimi goodybagsami. Telefon spłacasz niezależnie, a to ile wydajesz na inne usługi, zależy od ciebie, a nie od kontraktu z siecią komórkową.
ps. Telefony są bez blokady Sim.
Tak, tak, wiem że w Polsce “teoretycznie” wszystkie telefony są bez blokady, ale tylko “teoretycznie” a w Europie tak naprawdę nie jest to “wymaganie”.
Roaming w sieci GiffGaff
Dawniej, jak jechałem do Polski używałem tam polskiej karty w celu wykonywania połączeń. Wiązało się to z noszeniem dwóch telefonów lub lawirowaniem kartami - co nie bywało przyjemne, szczególnie, gdy czekasz na telefon a UK.
Ostatnio, szczególnie gdy jadę na krótko, przestałem się tym przejmować, gdyż mogę użyć moje goodybagsy do dzwonienie, wysyłania wiadomości SMS oraz internetu.
Roaming w EU i internet z goodybags
Do czasu, gdy Wielka Brytania była członkiem Unii Europejskiej, podróżując do kraju w UE używaliśmy telefon tak, jak w domu. Rozmowy, SMSy i internet wliczone były z wykupiony przez nas pakiet goodybags (z ograniczeniem po przekroczeniu 20GB).
Wszystko, co dobre niestety się kończy, gdyż “geniusze” w UK głosowali za brexitem, aby mieć śliwki na wierzbie. Teraz jednak przyjdzie im i wszystkim nam, płacić za tą “dogodność”.
Od 9 sierpnia 2022 roku (zmienione z 26 listopada) w ramach unii europejskiej będziemy mieli dostępne tylko maksymalnie 5GB internetu, nawet jeżeli nasz goodybag oferuje znacznie więcej. Jeżeli przekroczymy 5GB, wówczas będziemy musieli płacić 10p/MB, co nie jest wcale tanio!.
Limit 5GB narzucony jest przez sieć O2. Inne sieci, takie jak Lyca Mobile (sieć EE), mogą oferować więcej transweru przy podobnych pakietach.
Jeżeli zamierzamy korzystać intensywnie z internetu w kraju docelowym, warto zapoznać się z lokalną ofertą internetu na kartę, gdyż może być ona bardziej opłacalna. Jeżeli posiadasz w miarę nowoczesny telefon, zainteresuj się kartą eSIM.
Tutaj możesz znaleźć ile będzie cię kosztować korzystanie z twojego telefonu podczas podróżowania poza Wielką Brytanię.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje dzwonienie za granicę z Wielkiej Brytanii, to ta strona wszystko z łatwością wyjaśni.
Złote Goodybagsy (golden goodybags)
Dla osób korzystających z comiesięcznego odnawiania pakietów goodybag GiffGaff przygotował specjalną ofertę pakietów zwanych golden goodybags.
£10, 20GB data, when you repeat your goodybag
Zaczynają się one od £10 i oferują nielimitowane rozmowy, SMSy oraz 20GB internetu, i tak aż do £35 gdzie wszystko jest nielimotowane (z zaznaczeniem tzw. Fair Usage Policy).
Teoretycznie Golden goodybags zaczynają się of £6 i 2GB internetu, jednakże najbardziej optymalny pakiet wg mnie jest ten za £10.
Mam nadzieje, że zachęciłem cię co nieco do zapoznania się z siecią, która dodatkowo, bez żadnych opłat oferuje 5G w standardzie.
Jeżeli tak, skorzystaj z mojego linku polecającego i zamów swoją kartę za darmo z dostawą do domu.
https://giffgaff.com/orders/affiliate/itdarek
Na chwil´obecnå GiffGaff nie oferuje karty eSIM więc musimy się zadowolić fizyczną kartą SIM.
Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do mnie, a w wolnej chwili mogę ci pomóc co nieco.