Office 2007 po staremu…

Mimo że nie przepadam za produktami Microsoftu, to i tak je używam, choć nie w takim rozmachu jak dawniej – chodzi oczywiści o cenę.

Jako standardowy użytkownik komputera, miałem do czynienia już z szeregiem wersji pakietu biurowego Office. Najefektywniej pracowało mi się na Office 2003, bo właśnie na nim napisałem moją pracę magisterską. Jak zacząłem moja działalność gospodarczą, ze względu na cenę, zrezygnowałem z Office na rzecz OpenOffice.

Jednakże, do domu kupiłem okazjonalnie pakiet jubileuszowy Office 2007 Home & Student Edition.

Nawet posiadając Office 2007, niechętnie z niego korzystam, ze względu na zmiany, które zaszły w menu, a które tylko utrudniły pracę, zamiast ją przyśpieszyć. Na nowo muszę siedzieć i szukać opcji, które zawsze były pod ręką, co wiąże się ze stratą cennego czasu. Z tego samego powodu, wygodniej mi jest pisać teksty i inne rzeczy w OpenOffice mimo pewnych różnic.

Przeszukując Internet, natknąłem się na program Classic menu for Office 2007 od firmy Addintools. Jednakże, ze względu na jego cenę, nie zdecydowałem się na zakup i Office 2007 znów poszedł w kąt.

Ostatnio jednak, na dobreprogramy.pl odnalazłem ciekawą, darmową* alternatywę ww. programu, dostępnego na dodatek w polskiej wersji językowej.

UBitMenu, bo o tym mówię, pozwala na dodanie do Office 2007 zakładki z klasycznym menu znanym z Office 2003. Program jest o tyle fajny, iż pozostawia on również menu w postaci wstążki, dzięki czemu nasz pakiet jest nadal w pełni funkcjonalny, a czego nie można powiedzieć o rozwiązaniach innych firm.

Aby dodać klasyczne menu, należy pobrać program ze strony producenta w stosownej wersji językowej – program zajmuje niewiele.

down11

Następnie należy odpalić np. program Word i oczom naszym pokaże się nowa zakładka o nazwie Menu.

ubitmenu

Od teraz, możemy z powodzeniem korzystać z pakietu Office, bez konieczności uczenia się nowego, wstążkowego menu.

*) Oczywiście, jest jedno ale… program w wersji darmowej przeznaczony jest jedynie do zastosowania niekomercyjnego, ale porównując cenę Office dla firm, tańszym okaże się używanie OpenOffice, a niżeli zakup Office 2007 i UbitMenu dla firm.

Pozdrawiam.

3 przemyślenia nt. „Office 2007 po staremu…”

 1. Szanowny Panie,
  przekierowany ze strony producenta, na Pańskie ręce składam taką uwagę w związku z programem UBitMenu dla Worda 2010.
  Otóż to wspaniałe rozwiązanie dla tych wszystkich, jak ja, którzy nie mogą się pogodzić z „nowatorską” koncepcję „wstęgi” (ribbon) w najnowszej wersji Worda (2010, beta). Ma jednak jedną zasadniczą wadę, która tę nakładkę – moim zdaniem – dyskwalifikuje: niemożność modyfikacji menu, tj. dodania lub usunięcia elementu. To dziwne, bo skoro producent sam modyfikuje autentyczny layout, to dlaczego uniemożliwia taką modyfikację w odniesieniu do swego programu?
  Czy jest na to jakaś rada? Chętnie kupiłbym nakładkę, ale tylko taką „modyfikowalną”.
  Pozdrawiam
  Andrzej Pawełczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *