Office 2007 po staremu...

Mimo że nie przepadam za produktami Microsoftu, to i tak je używam, choć nie w takim rozmachu jak dawniej - chodzi oczywiści o cenę.

Jako standardowy użytkownik komputera, miałem do czynienia już z szeregiem wersji pakietu biurowego Office. Najefektywniej pracowało mi się na Office 2003, bo właśnie na nim napisałem moją pracę magisterską. Jak zacząłem moja działalność gospodarczą, ze względu na cenę, zrezygnowałem z Office na rzecz OpenOffice.

Jednakże, do domu kupiłem okazjonalnie pakiet jubileuszowy Office 2007 Home & Student Edition.

Nawet posiadając Office 2007, niechętnie z niego korzystam, ze względu na zmiany, które zaszły w menu, a które tylko utrudniły pracę, zamiast ją przyśpieszyć. Na nowo muszę siedzieć i szukać opcji, które zawsze były pod ręką, co wiąże się ze stratą cennego czasu. Z tego samego powodu, wygodniej mi jest pisać teksty i inne rzeczy w OpenOffice mimo pewnych różnic.

Przeszukując Internet, natknąłem się na program Classic menu for Office 2007 od firmy Addintools. Jednakże, ze względu na jego cenę, nie zdecydowałem się na zakup i Office 2007 znów poszedł w kąt.

Ostatnio jednak, na dobreprogramy.pl odnalazłem ciekawą, darmową* alternatywę ww. programu, dostępnego na dodatek w polskiej wersji językowej.

UBitMenu, bo o tym mówię, pozwala na dodanie do Office 2007 zakładki z klasycznym menu znanym z Office 2003. Program jest o tyle fajny, iż pozostawia on również menu w postaci wstążki, dzięki czemu nasz pakiet jest nadal w pełni funkcjonalny, a czego nie można powiedzieć o rozwiązaniach innych firm.

Aby dodać klasyczne menu, należy pobrać program ze strony producenta w stosownej wersji językowej - program zajmuje niewiele.

down11

Następnie należy odpalić np. program Word i oczom naszym pokaże się nowa zakładka o nazwie Menu.

ubitmenu

Od teraz, możemy z powodzeniem korzystać z pakietu Office, bez konieczności uczenia się nowego, wstążkowego menu.

*) Oczywiście, jest jedno ale… program w wersji darmowej przeznaczony jest jedynie do zastosowania niekomercyjnego, ale porównując cenę Office dla firm, tańszym okaże się używanie OpenOffice, a niżeli zakup Office 2007 i UbitMenu dla firm.

Pozdrawiam.

Kategorie