Kategorie
Artykuły

Sprzedaż na Allegro.pl – praktyczny sposób na zysk

Ostatnio zaktualizowany

Witam wszystkich serdecznie. Postanowiłem napisać krótki tekst o sprzedaży przedmiotów za pośrednictwem serwisu Allegro, w celu podzielenia się swoimi opiniami z innymi.

Obserwując szereg aukcji, widzę jak wiele osób nie wie, jak sprawnie wystawić przedmiot na sprzedaż, wypromować go tak, aby osiągnąć cenę, jaką się założyło. Wiadomym jest, iż cena za produkt nie jest do końca ceną, za jaką chcemy sprzedać, lecz ceną, za jaką ktoś jest w stanie od nas kupić. To wiekowe już stwierdzenie ma również swoje odbicie w aukcjach na Allegro, jednakże nie zawsze tak jest. Aby wam wszystko co nieco przybliżyć, zachęcam do przeczytania całego artykułu.

Po któtce…

Niniejszy artykuł nie jest dla ludzi, którzy sprzedają setki produktów z importu jako czarna strefa, nie płacąc podatków. Ukierunkowany jest głównie dla każdego, kto chce coś sprzedać, również osób które dopiero co zaczynają swoją przygodę na Allegro.

W momencie pisania tego teksu posiadam 566 punktów z komentarzy od 570 użytkowników, z czego pozytywnych mam 686, neutralnych 4 i negatywnych 4. Możecie powiedzieć, iż z tyloma komentarzami to mam większą szansę na sprzedaż. Oczywiście, to jest w pewnym sensie prawda, ale pamiętajcie, że ja też kiedyś zaczynałem od zera i jakoś się to wszystko uzbierało. Więc nie przerażajcie się tym swoimi 5 komentarzami, macie czas na zdobycie ich znacznie więcej. A więc zaczynamy.

Motto: Orientacja na klienta
Możecie zapytać się każdego marketingowca, i powie wam to samo. Aby zaistnieć ze swoimi produktami na rynku, trzeba wiedzieć czego chce rynek i jego klienci, oraz trafić z takimi produktami, na które jest w danej chwili zapotrzebowanie.