Apple - proste słowo "dziękuję"

Po dzisiejszym początku WWDC, dla firmy Apple należy się potężne podziękowanie.

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tego, że mój trzy-letni iPad 2 będzie nadal wspierany i dostanie iOS 8. Oczekując rozpoczęcia WWDC, zacząłem się rozglądać, jak sprzedać po dobrej cenie iPada 2-ke i kupić chociażby 16GB iPada Air - a tu taka niespodzianka.

Jak widać na załączonym obrazku, mimo, że iPad 2 został zaprezentowany w 2011 roku, to mimo tego nadal będzie wspierany. Nic dziwnego, gdyż dopiero nie tak dawno temu ogłoszono zakończenie jego produkcji to mimo to, w wielu punktach można jeszcze go spotkać po bardzo korzystnej cenie.

Spęłnio się to, czego tak naprawdę, z punktu ekonomicznego się nie spodziewałem.

Z punktu widzenia marketingowego, wspieranie iPada 2 jest nieopłacalne, ale Apple po raz kolejny nas upewnia, że jest firmą której produkty określają standardy i wartość jego użytkowników.

Steve Jobs był przeciwny obniżaniu cen swoich produktów, gdyż twierdził, że obniża się tym wartość jego użytkowników. Rzeczywiście, miał on sporo racji. Tak czy siak, użytkownicy Apple wydają spore sumy pieniędzy nie po to, aby zostać zapomnianym (tak jak użytkownicy produktów Samsung’a), ale po to, aby mogli je użytkować przez odpowiedni okres czasu, aż sami zobaczą, że to już pora na zmianę.

Tak jak to było z iPhone 3GS gdy Apple wypuścił iOS 6. Był to system, który był wręcz zbyt ciężki na to urządzenie i mimo tego, Apple pozwolił użytkownikom to zobaczyć i podjąć im racjonalną decyzję - tak, pora na zmianę.

Patrząc na iPada mini, który korzysta z podobnych komponentów co #iPad 2, bardzo bym się rozczarował, gdyby wszelkie plotki na temat zakończenia wsparcia by się spełniły. Jednakże, wszelakie blogi się myliły - i dobrze.

Dziękuję #Apple - upewniłeś mnie, że zakup tego, jak i innych twoich produktów był dobrą decyzją.

Mam tylko nadzieję, że konkurencyjne firmy również zrozumieją, że wypuszczając nową wersję produkty, nie powinno zakańczać się wsparcia jego poprzedników, tak jak to jest chociażby z wszelakimi tabletami i telefonami z Androidem.

Masz telefon z Android’em? twój produkt będzie wspierany przez maksymalnie 18 miesięcy - po tym czasie kup nowy… no chyba że wybierzesz Apple.

Pozdrawiam.

Kategorie