Windows 10 – przyśpieszenie i dostosowanie

Ostatnio zaktualizowany

Kolejnym problemem jest sama aktualizacja z Windows 7 lub 8 to Windows 10

Jak sam zauważyłem, aktualizując sporą liczbę komputerów – jedyne problemy – poza tymi wymienionymi na początku wpisu związanego z wydajnością – są te, związane z tym, że podczas aktualizacji nie każdy sprzęt – w tym wypadku drukarki i karty sieciowe – jest zaktualizowany do najnowszych sterowników. Niestety, jeżeli odczuwamy tego typu problemy, musimy zadbać o aktualizację tych urządzeń a nie zwalać winę na Windows 10.

Po nieudanym Windows Vista wszyscy odetchnęliśmy przy Windows 7.

System ten na początku też nie był idealny ale ewaluował do miana kolejnego Windows XP.

Potem przyszedł Windows 8 – oraz generalna jego poprawka w postaci Windows 8.1.

Na końcu dostaliśmy za darmo Windows 10, który jest połączeniem Windows 7 i 8.1 w jedno. Z drobnymi zmianami do których musimy się przyzwyczaić, ale z mojego punktu widzenia, aktualizacja – tym bardziej darmowapóki jest – jest wysoce wskazana.

Jako, że dyski SSD staniały znacząco120GiB można kupić za £25 a 240GiB za £40, najrozsądniejszym krokiem jest inwestycja w tego typu dysk, mimo że pojemnością w stosunku do ceny nie porażają . Rekompensata jest w prędkości, co jest znacznie lepsze, gdyż możemy już kupić 2.5” Dysk Przenośny USB 3.0 o pojemności 2TiB za ok. £49.99 (oferta Tesco DirectToshiba CANVIO BASICS 2.5 2TB BLACK) co jest naprawdę dobre.

Pozdrawiam