Kategorie
Blog

Uwaga oszust

Ostatnio zaktualizowany

Czekając chwilkę ponawiamy, już bardziej stanowczy telefon. Po odebraniu mówimy, „No co jest grane, czy ja mam na Policje to zgłosić”… i słyszymy „Nie, no po co … (z uśmieszkiem w głosie) … pik pik… „ i znowu rozłączenie. Dalej już zgłasza się poczta głosowa.

Jak widzimy, osoba ta jest w pełni wyrachowanym i wyćwiczonym oszustem i naciągaczem. Z przeprowadzonych analiz w Internecie, wyszło że osób oszukanych jest więcej.

Zapewne wszystkie dane które nam podał, co do wpłaty itp. Są w jakim stopniu fałszywe, jednakże warto spróbować, i zgłosić całą sprawę na Policję, gdyż z powiązania może coś da się wskórać.

Niestety, człowiek mimo że na co dzień dużo się już nauczył, prowadząc różne transakcję, nigdy nie ustrzeże się oszustów takich jak ci ludzie.

Również ja, niestety wpadłem w sidła tej osoby, i po całej sytuacji wręcz zadziwia mnie wyrachowanie i profesjonalizm w oszukiwaniu ludzi i stwarzaniu takich pozorów, że nawet najbardziej doświadczony sprzedawca nie będzie nic podejrzewać.

W moim przypadku nie popuszczę tak łatwo, sprawa wyląduje na policji w wydziale do spraw przestępczości gospodarczej. O dalszych postępach wszystkich was internautów poinformuje.

Jeżeli ty też zostałeś oszukany przez tą osobę, zachęcam do zgłoszenia sprawy na policję. Im nas będzie więcej tym większa szansa że śledztwo nie zostanie umorzone.

Dodatkowo chcąc zrzeszyć ludzi oszukanych, i walczących o swoje, proszę o kontakt przez maila wszystkie osoby, które również zaufały w magiczny sposób ściągania simlocka. Może razem sprawimy że sprawiedliwość zwycięży.

Pozdrawiam.