Kategorie
Blog

Uwaga oszust

Ostatnio zaktualizowany

Dzwoniąc do tej osoby, przedstawia nam ona optymistyczną dla nas wersję, że akurat ma dostęp do tej sieci i będzie mógł w stanie wygenerować kody do odblokowania simlocka.

Dodatkowo przy 2-gim telefonie, po odbiorze udaje lekko zapracowanego i prosi o przypomnienie o jaki telefon chodzi i czy dzwoniliśmy w sprawie tego telefonu z numeru z którego wykonujemy połączenie. Jako tłumaczenie mówi nam, że właśnie zdejmuje simlocki innym osobą (bądź ma akurat 2 telefonu z których równocześnie zdejmuje blokady) i ciężko mu się połapać z kim właśnie rozmawiał.

Po teoretycznej weryfikacji, informuje nas iż możemy przejść do zdejmowania blokady, i że koszt usługi będzie wynosić 70zł. Jednakże, osoba zaznacza iż nim wpłacimy jakąkolwiek sumę, chciała by się upewnić że kody będą wygenerowane, w związku z tym prosi nas o nr IMEI telefonu (*#06#) oraz datę oprogramowania (*#0000#), po czym znowu każe nam poczekać ok. 15 do nawet 30 minut, tłumacząc się tym, że postara się teraz zlecić operatorowi wygenerowanie kodów (że niby to tyle trwa), i jak już będzie je mieć to da znać żeby się z nim skontaktować.

No więc czekamy pełni nadziei że nas telefon zacznie działać w polskiej sieci.

Po ok. 30 minutach dostajemy SMS ze standardową formułką i prośbą o zadzwonienie.

A więc dzwonimy. Osoba tym razem wie już o kogo chodzi, jakimś cudem nie miesza się tym żeby przypomnieć mu o co chodziło, poczym przechodzi do sedna. Informuje nas, iż ma już wygenerowane kody i aby mógł nam je podać niezbędne jest wpłacenie kwoty 70zł na jego konto.

Dodatkowo pragnąc przyśpieszyć transakcję, sugeruje nam żeby wpłacić pieniążki bezpośrednio w filii jego banku – eurobank. Wypytuje nas z jakiej miejscowości dzwonimy, oraz doradza nam gdzie znajduje się najbliższa filia banku. Jest na tyle uprzejmy że nawet jest w stanie nam pomóc w znalezieniu banki. Czysty profesjonalizm oszustwa.

Po krótkiej konwersacji podaje nam nr konta:
61 1470 0002 2106 1840 2649 0001

lub (najświeższe dane):
96 1470 0002 2102 1890 3423 0001

Oraz wszystkie niezbędne dane:
Tomasz Jacek C.
Rentowo 11
73-108 Kobylanka k. Szczecina

lub (najświerzsze dane):
Rafał C.
ul. Wysockiego 12 m 9
Warszawa