Kategorie
Blog

Uwaga oszust

Ostatnio zaktualizowany

W sieci coraz częściej pojawiają się ogłoszenia o treści:

„usuwanie simlocków z telefonów 3 generacji np. Nokia 6680 czy 6630 itp.wszystkie sieci (również zagraniczne) Kontakt 0-504-460044 (cała Polska)”

„Zdalne usuwanie blokad simlock ze WSZYSTKICH TELEFONÓW komórkowych KODEM!!! (bez potrzeby podłączania do komputera). Na podstawie danych telefonu podajemy kod sieci (lub Master kod lub NCK itp.) w ok.15 miunut który usunie simlocka z Twojego telefonu. Obsługujemy również telefony z simlockami z zagranicznych sieci oraz telefony 3G (np. Nokia 6680 itp.). Kontakt telefon: 886162376 lub 504460044”

Wszystko było by pięknie, gdyby to była prawda.

Poniżej przedstawię wam wyrafinowany sposób postępowania oszustów

Kontakt z tą osobą rozpoczyna się od wstępnej rozmowy i profesjonalnego przekonania, iż ta osoba mówi prawdę, że nie jest żadnym oszustem (choć jak się później okazuje jest całkiem inaczej).

Osoba przedstawia w pierwszej kolejności, że na co dzień jest przedstawicielem sieci Orange w dziale serwisu (pan Tomasz C., i że jeżeli chcemy to możemy to sprawdzić), oraz że ma na co dzień dostęp do serwerów różnych sieci komórkowych co umożliwia mu w łatwy generowanie kodów umożliwiających zdjęcie blokad z telefonów 3G.

Przestawienie sposobu działania jest na tyle prawdopodobne, że ciężko uwierzyć że osoba tak wprawiona w swojej gatce wciska nam kit!

Po krótkiej rozmowie, osoba ta przedstawia sposób zdejmowania simlocka z telefonu.

M.in. że odbywa się to za pomocą 2-ch kodów, pierwszy służy do wejścia do menu serwisowego operatora a 2gi do zdjęcia simlocka.

Po czym osoba prosi o informacje w jakiej sieci założony jest simlock, a następnie prosi aby potencjalna osoba do oszukania, poczekała z 5-10 minut na to aby, nasz oszust mógł sprawdzić czy teoretycznie ma dostęp do sieci operatora z której wygeneruje kody.

Po 10 minutach dostajemy SMS (stała formułka: PROSZĘ ZADZWONIĆ DO MNIE TERAZ., lub po prostu PROSZĘ ZADZWONIĆ TERAZ).