CloudFlare słynie z tego, że jest drugim Google i udostępnia nam wysokiej jakości usługi, z czego dużą ich część można używać za darmo bez żadnych kompromisów. Od zarządzania twojej domeny, poprzez certyfikat SSL dla twojej strony www, bezpieczny i szybki DNS, poprzez turbodoładowanie połączenia internetowego z WARP (lub WARP+ dla tych, którzy chcą więcej).
Pewnego dnia robiąc zakupy na eBay, zakupiłem jedną rzecz, za którą miałem zapłacić przy pomocy karty kredytowej. Podczas finalizowania zamówienia zapomniałem jednak kliknąć odpowiednią kartę i zamiast z kredytówki poszło normalnie z mojego konta. Niestety, nie ma możliwości cofnięcia tej transakcji lub zmiany metody płatności. Jak transakcja jest sfinalizowana to koniec, chyba że…
Operatorzy w Wielkiej Brytanii są bardzo zacofani, jeżeli chodzi o najnowsze rozwiązania technologiczne. Patrząc na zachowanie Brytyjczyków, których zapał do nowych technologii jest nieco flegmatyczny, nie ma co się dziwić, że dostawcy usług internetowych nadal tkwią w epoce kamienia łupanego (IPv4), mimo że kamienie (pula adresów IPv4) już się skończyły. O ile mam szczęście, że dysponuje zewnętrznym adresem IP w wersji 4, to mogę zapomnieć o adresie w wersji 6 (kciuki w dół dla Virgin Media).
Na szczęście istnieje na to rozwiązanie i to w dodatku darmowe!
A więc chcesz dodać klienta torrent do twojego routera z OpenWRT, aby móc pobrać tą metodą, chociażby obraz Raspbian, zapisać go na wcześniej podłączony i ustawiony dysk USB oraz mieć do niego dostęp z poziomu sieci lokalnej?
Kontynuując mój wpis dotyczący dodania dysku do routera z OpenWRT za pomocą portu USB (na przykładzie Linksys WRT3200ACM) przechodzimy dalej do udostępnienia naszego dysku w sieci lokalnej.
Dzisiaj nieco nietypowe rozwiązanie, otóż mój dysk sieciowy (NAS) ostatnio odmówił posłuszeństwa, a żeby zrobić z nim porządek, potrzebuję w nim co nieco pogrzebać, w związku, w między czasie z tym chciałbym wykorzystać port USB 3.0 wbudowany w mój router WRT3200ACM z oprogramowaniem OpenWRT w celu udostępnienia w sieci dysku USB.
A więc chcesz dodać jedną z usług Google do twojej strony opartej na WordPress? Nic prostrzego, wystarczy tylko kilka (!!!) wtyczek. NIE — wystarczy jedna, oficjalna od Google.
Tak, dobrze przeczytałeś — od Google.
Czy to zainstalowałeś oprogramowanie OpenWRT od nowa, czy też zaktualizowałeś, to, mimo że zrobiłeś kopię zapasową ustawień, wszelkie doinstalowane pakiety nie zostały (nie zostaną) zachowane, przez co przywrócenie ustawień nie spowoduje, że wszystko będzie tak jak było. Na razie jest to normalne zachowanie z OpenWRT. W związku z tym należy pomyśleć, jak do tego podejść, by aktualizacja i przywrócenie ustawień przebiegła, tak jak oczekujemy, czyli razem z pakietami.
Dzisiaj zamierzam poruszyć temat, który dla osób posiadających łącze internetowe bez stałego zewnętrznego adresu IP powoduje problemy, jeżeli na naszym łączu chcemy uruchomić serwer VPN (tak jak opisałem tutaj).
Ostatnio mój MacBook Pro (model late-2013) zakupiony w kwietniu 2014 roku zaczął dawać mi w kość. Zacząłem doświadczać coraz to nowych problemów z grzaniem się czy zawieszaniem. Konsola błędów systemu MacOS zwracała coraz to nowe błędy, na które rozwiązania próżno szukać w Google. Myślałem już, że to koniec, że po 6 latach przyszła na niego pora.