Kategorie
Artykuły

Sprzedaż na Allegro.pl – praktyczny sposób na zysk

Ostatnio zaktualizowany

Promocja drogą do sukcesu. Kolejne pojęcie marketingowe, które znajduje odzwierciedlenie w transakcjach internetowych.

W tym jednak przypadku, chciałbym wam zwrócić uwagę na opcję „wyróżnienia aukcji na stronie kategorii – 12,00zł”. Ktoś może powiedzieć, że jest to za duża kwota i nie opłaca się w nią inwestować. Zgodzę się z tym, jeżeli w danej kategorii jest mało produktów. Wówczas potencjalny klient zdoła przejrzeć wszystkie oferty, lub jeżeli produkt jest mało wartościowy. Jednakże, jeżeli konkurencja i asortyment jest znaczny, wówczas należy rozważyć drobną inwestycję. Dodając taką opcję zwiększamy w znaczny sposób ilość potencjalnych klientów odwiedzających naszą aukcję, a co za tym idzie, zwiększamy szansę na szybszą sprzedaż. Nawiązując do przykładowego telefonu za 849zł, 12zł dodatkowych nie zrobi aż takiej różnicy, biorąc pod uwagę, iż osiągniemy ceną, jaką sobie założyliśmy.

Wygląd aukcji. Wygląd w połączeniu z opisem, zdjęciami oraz rozsądną ceną jest rzeczą ważną, ale nie najważniejszą. Spora część sprzedawców korzysta z gotowych szablonów aukcyjnych, kupionych od innych. Wyglądają one ładnie, niby profesjonalnie, a jak przychodzi co do czego, to sprzedawca okazuje się amatorem i przyprawia klienta o zszargane nerwy i nieprzespane noce. Nie należy przesadzać. Oczywiście, schludność, profesjonalizm jest wskazany, ale w połączeniu ze wszystkimi innymi opisanymi wyżej aspektami. Bez tego jest jak kolorowe pismo na F…, wygląda kolorowo, dużo tekstu, ale w rezultacie to zwykły nic nie warty szmatławiec.

Sam niejednokrotnie wystawiałem aukcję bez zbędnych dekoracji. Zestawienie w tabeli, odpowiedni tekst, opis, zdjęcia i cena. W rezultacie osiągałem to czego chciałem. Wszystko też zależy od charakteru sprzedawcy. Jeżeli jest to sklep, to wiadomo, że warto dbać o całokształt, ale w przypadku mniejszych allegrowiczów liczy się przede wszystkim schludność.

Z tych praktycznych zasad korzysta większość obeznanych sprzedawców na allegro oraz spora rzesza prawdziwych Super sprzedawców.

Zastosowanie się do niniejszych zasad, solidne przygotowanie aukcji, jej wyglądu, może wydłużyć nieco czas na jej wystawienie, jednakże efekt końcowy jest najważniejszy, czyli sprzedaż, i tym należy się kierować.

Mam nadzieję, że opisane powyżej własne przemyślenia pomogą wam w drodze do sukcesu.

Pozdrawiam