Kategorie
Artykuły

Sprzedaż na Allegro.pl – praktyczny sposób na zysk

Ostatnio zaktualizowany

Porządny opis przedmiotu. Większości kupujących nie chce się szukać informacji w Internecie. Oczekują że ty, jako sprzedający przedstawisz im wszystko to co jest potrzebne.

Niejednokrotnie widzę jak masowi sprzedawcy zamieszczają opis przedmiotu w dwóch zdaniach, jedno zdjęcie i CAŁA STRONA ekranowa jak sfinalizować transakcję. To jest wręcz śmieszne, bo najważniejsze jest wiedzieć co się kupuje a nie to, że po zakupie należy w tytule przelewu wpisać numer aukcji i nicka. Takie rzeczy się przekazuje w liście, po wygraniu, a nie na aukcji.

Jeżeli sprzedajemy telefon komórkowy, napisz porządnie skąd go mamy, jaki jest jego stan techniczny, jakie ma możliwości oraz co najważniejsze, dodajmy wyciąg ze specyfikacji technicznej. Nie odsyłajmy potencjalnych kupujących do stron gdzie mogą sobie poczytać całą specyfikację, ani nie piszmy że mogą ją znaleźć w Google. Nie dosyć że nie wygląda to najlepiej, to jest większe prawdopodobieństwo, że kupujący znajdzie te informacje u konkurencji i tam sfinalizuje transakcję.

Kontakt i finalizacja transakcji.
Pozwólmy potencjalnym klientom zobaczyć, iż jesteśmy otwarci na ich uwagi, pytania i wątpliwości. Odpowiadajmy regularnie na zadawane pytania drogą elektroniczną, umożliwmy kontakt za pośrednictwem komunikatorów zamieszczając stosowną informację na aukcji, oraz telefonicznie. Nie bójmy się podawać telefonu. Z praktyki wiem, że jeżeli sprzedajemy wartościowy przedmiot, kontakt telefoniczny i profesjonalne podejście do sprawy wzbudza większe zaufanie wśród klientów i sprawia, że przedmiot możemy sprzedać znacznie szybciej.

Kontakt w czasie trwania aukcji jest najważniejszy. Ważne jest również zadbanie o pełny komfort kupującego w trakcie oczekiwania na przesyłkę. Informujmy go o postępach w płatnościach, wysyłce, potwierdzajmy fakt wysłania przesyłki i odpowiadajmy na każde maile z pytaniami po realizacji zakupu. Krok ku zadowolonemu klientowi jest w pełnej i przejrzystej komunikacji, nie mówiąc już o jakości sprzedawanych towarów, bo o tym już pisałem wcześniej.