Kategorie
Artykuły

Sprzedaż na Allegro.pl – praktyczny sposób na zysk

Ostatnio zaktualizowany

Cena za produkt. Najcięższy orzech do zgryzienia w transakcjach Internetowych.
Cenę należy tak dobrać, aby był szansa na sprzedaż danego przedmiotu. Nie możemy się tutaj wzorować na własnych odczuciach czy porównywaniem z cenami w sklepach. Allegro jest miejscem, na których bardzo dużo rzeczy nowych jest dużo tańszych niż w sklepie. Mogą to być nawet te same przedmioty, a różnica w cenie może sięgać nawet 25%.

Przed określeniem ceny za nasz produkt, rozejrzyjmy się po innych aukcjach, za ile sprzedają dany produkt inni.

Dla przykładu mamy telefon którego ceny wahają się od 600zł za używany bez akcesoriów, do 1199zł za nowy, bez simlocka, pełny komplet, akcesoria.

Mamy nasz telefon, który jest używany, posiada kilka rys czy niewielkie obicia. Jednakże mamy pełny komplet papierów, pudełko, kable, karty pamięci. Więc optymalna cena jest wyższa niż 600zł. Dodatkowo zamieściliśmy pełno zdjęć, wypisaliśmy jego wady i zalety. W trakcie jego użytkowania dokupiliśmy do niego futerał lub inne elementy, których standardowo w komplecie nie ma. Dzięki temu, wartość naszego telefonu wzrasta. Domyślnie, przy takim rozplanowaniu aukcji, możemy zażyczyć sobie za nasz przedmiot ok. 850zł. Nie myślmy sobie, że mamy używany telefon, który jest w super stanie, bez rys, mamy dodatkowe akcesoria i będziemy chcieli go sprzedać za 1100zł, bo to jest nie realne. Samo pojęcie, że towar jest używany zmniejsza jego wartość diametralnie. Tym bardziej, ktoś kto będzie zainteresowany kupnem, będzie wolał dołożyć niewielką kwotę aby mieć produkt nowy, na gwarancji, a niżeli inwestować w używany. W przypadku ceny 850zł w stosunku do 1199zł za nowy, potencjalny kupujący ma powody do namysłu, czy opłaca mu się wydać więcej za nowy, czy jednak kupić używany. Tutaj trzeba rozważyć taką sprawę, iż nawet jeżeli dzisiaj kupimy telefon za 1199zł nowy i będziemy go chcieli sprzedać jutro, to tej samej ceny już nie uzyskamy, jest to mało prawdopodobne. Taki jest rynek.