Kategorie
Artykuły

Sprzedaż na Allegro.pl – praktyczny sposób na zysk

Ostatnio zaktualizowany

Nie okłamuj potencjalnych klientów i nie wprawiaj ich w niepewność co do sprzedawanego produktu. To jest ważna zasada, szczególnie ignorowana przez masowych sprzedawców, którzy nie zawsze dbają o swoich klientów, bo zależy im na masowej sprzedaży produktów a nie trosce, czy najmniejszy detal produktu jest taki, jak został opisany na aukcji. Stąd też musimy na to zwrócić uwagę.

Nawiązując do aukcji telefonu komórkowego. Jeżeli wiemy o jakiejś wadzie naszego produktu, to nie starajmy się tego ukryć, gdyż nie wiemy kim jest nasz potencjalny klient. Jeżeli się okaże, iż trafimy na osobę z większą wiedzą i praktyką, nie dosyć że stracimy renomę oraz otrzymamy niekorzystny komentarz, to na dodatek będziemy zmuszeni ponieść koszta na przyjęcie towaru z powrotem i zwrot pieniędzy. Tak, tak… zwrot pieniędzy. Ta zasada obowiązuje szczególnie przy aukcjach typu Kup teraz!. Kupujący który skorzystał z tego typu transakcji, ma pełne prawo na zwrot towaru w przeciągu 10 dni i żądania zwrotu pieniędzy (tutaj kwestia pomniejszenia o koszt wysyłki). I nie ma o co się tutaj sprzeczać, gdyż transakcję internetowe również podlegają czynnością prawnym, z którymi możemy się zgłosić do Rzecznika Praw Konsumenta czy nawet w skrajnych przypadkach na Policję lub prokuraturę.

W związku z tym, jeżeli sprzedawany przez nas telefon posiada jakieś rysy, obicia, napiszmy o tym i dodatkowo pokażmy to na zdjęciach, tak żeby kupujący zobaczył, iż może nie jest to tak poważna niedogodność jak by mu się wydawało. I tutaj przestroga co do zdjęć przedmiotu. Nie starajmy się ukrywać wad, robić zdjęcia spod takich kątów, z których wydają się one mniejsze, bo jak ktoś taki przedmiot kupi, to przecież zobaczy jak jest naprawdę i wówczas mogą zacząć się schody.

Jeżeli chodzi o samą niepewność co do sprzedawanego produktu. Nie piszmy tak:
„Sprzedaję telefon komórkowy marki XXXX model YY. Jedyną wadą telefonu jest kamera, która się nie włącza. Na allegro można kupić taką za 30zł i telefon będzie jak nowy”

Taki prosty przykład wzbudza wiele wątpliwości. Skoro na allegro jest część do niego za tak niską cenę, to dlaczego sami jej nie kupiliśmy, wymieniliśmy i dzięki czemu sprzedawany przedmiot by miał większą wartość. Może tak naprawdę nie to jest uszkodzone lecz coś innego. I tutaj zaczynają się wątpliwości, które w większości zniechęcą od zakupu. Wierzcie mi, tak jest!