Kategorie
Artykuły

Sprzedaż na Allegro.pl – praktyczny sposób na zysk

Ostatnio zaktualizowany

Przed rozpoczęciem sprzedaży należy wiedzieć:

Klient kupuje oczami, a co za tym idzie, na aukcji internetowej starajmy się zamieścić jak najwięcej zdjęć naszego produktu, w jak najlepszej jakości. Portal Allegro pozwala na dodanie kilku zdjęć do aukcji. Jest to użyteczna funkcja, lecz jeżeli naprawdę chcemy zyskać w oczach klienta, musimy zrobić o wiele więcej.

Moje aukcje z reguły posiadają kilkanaście zdjęć, zamieszczone w postaci miniaturek, które prowadzą co wysokiej jakości obrazów, w rozdzielczości nie mniejszej niż 800×600. Do tego celu nie wystarcza opcja dodawania zdjęć. Na Allegro ilość zdjęć jakie możemy dodać to max. 8, a gdy chcemy więcej? Wówczas niezbędna jest nam dodatkowa przestrzeń na dysku. Z pomocą wówczas przychodzą nam serwisy oferujące takową na własny użytek. Może być to serwer na stronę WWW gdzie zamieścimy nasze pliki, lub serwis hostingowy zdjęć. Pierwsze rozwiązanie jest lepsze, o tyle, iż możemy zaprowadzić naszego klienta bezpośrednio do zdjęcia. Jest to jednak droższe rozwiązanie, gdyż za taką przestrzeń dyskową i transfer jaki generujemy naszymi zdjęciami musimy zapłacić. W przypadku serwisów hostingowych, zdjęcia możemy zamieszczać za darmo, z tym jednak, iż przekierowując naszego klienta do nich, zmuszony on jest z reguły do obejrzenia oprócz zdjęcia, reklamę, którą dany portal zamieszcza aby usługa była opłacalna. Najgorszą wizją tego rozwiązania jest moment, gdy kupujący wejdzie na takie zdjęcie, i zamiast ono, zainteresuje się reklamą, na którą kliknie i zacznie się w nią dalej zagłębiać, tracąc pierwotny zamiar przejrzenia naszej oferty na aukcji. Ale coś za coś.

Stąd też, zamieszczajmy na aukcjach jak najwięcej zdjęć.
Dla przykładu posłużę się sprzedażą telefonu komórkowego.

Zróbmy zdjęcia z każdej strony produktu, w oddali i znacznym zbliżeniu. Pokażmy każde szczegóły i detale, cechy indywidualne zarówno te dobre jak i złe. Wszytko po to, aby potencjalny klient mógł się napatrzeć. Gwarantuję wam, jeżeli taki klient wejdzie na waszą aukcję na której jest 20 zdjęć telefonu komórkowego i pójdzie na inną gdzie są 2 i to jeszcze w słabej jakości i ostrości, to mimo niższej ceny konkurencji, będzie wolał wrócić do was i zdecydować się na zakup, gdyż tutaj widzi co tak naprawdę kupuje.