Kategorie
Blog Finanse

Przelewy pieniężne z Anglii do Polski (i nie tylko)

Ostatnio zaktualizowany

Założenie konta na PayPal.co.uk

Przechodząc na stronę paypal.co.uk wybieramy pomarańczowy przycisk Sign Up.

paypal 2 uk screen01

Wybieramy (o ile nie jest) kraj United Kingdom oraz język (jeżeli inny możliwy, to wybieramy dogodny dla nas) English, a następnie Sign Up now w zakładce PayPal for you.

paypal 2 uk screen02

Kolejny raz wypełniamy formularz rejestracyjny, tym razem podając nasz drugi adres e-mail, który będzie nam służył do logowania się do serwisu oraz przelewania pieniędzy z Anglii.

Ponownie należy tutaj zwrócić uwagę, aby dane wprowadzone w formularzu, były zgodne z danymi, które podane mamy w naszym banku – tzn. adres, na który prowadzone jest nasz Angielskie konto, aby był identyczny z adresem w PayPal. Dzięki temu unikniemy późniejszych problemów.

Na dole formularza odznaczamy opcję:
Securely store my debit or credit card details with PayPal for a more convenient shopping experience.

paypal 2 uk screen03

Gdyż, kartę i konto dodamy później, tak jak ro robiliśmy w przypadku Polskiego PayPal’a.

Potwierdzamy formularz przyciskiem Agree and Create Account.

~ ~ ~

Ponownie, jak w przypadku Polskiego konta, należy je zweryfikować.

Na karcie My Account odnajdujemy pole Status: Unverified, po czym klikamy Get verified.

paypal 2 uk screen04

Tutaj dostrzeżemy tylko jedną opcję – dodanie numeru konta bankowego.

paypal 2 uk screen05

Wybieramy Add bank i przechodzimy do formularza.

W trakcie jego wypełniania musimy podać Sort Code oraz Account number.
Wszystkie te elementy znajdziemy na naszej karcie bankomatowej.

Również w tym przypadku, nastąpi proces potwierdzenia, który odbywa się w analogiczny sposób jak na Polskim koncie. Na nasze konto wpłyną 2 kwoty (poniżej 1 funta), w przeciągu 2-3 dni roboczych. Kwoty te należy wprowadzić w oknie weryfikacji na stronie PayPal.

paypal 2 uk screen05 1

Ale, aby takie kwoty wpłynęły, należy uruchomić Direct Debit, czyli polecenie zapłaty będące jednocześnie naszą formalną zgodą na pobieranie należności z naszego konta przez firmę PayPal.

Możemy dokonać tego, korzystając z przycisku na dole strony, lub wchodząc na Profil > Add or Remove Bank Account, po czym wybierając opcję Confirm przy danym numerze konta.

paypal 2 uk screen05 2

W dalszym kroku uzyskamy zestawienie, w którym sprawdzając, czy mamy wybrane nasze konto bankowe, potwierdzamy całość przyciskiem Set up Direct Debit.

paypal 2 uk screen05 3

Następnie, otrzymamy podgląd formularza Direct Debit, który zostanie wysłany do banku. Sprawdzamy wszystkie pola czy są poprawne (szczególnie adres naszego banku, który może być pusty), a następnie potwierdzamy przyciskiem Submit na dole strony.

~ ~ ~

Potwierdzenie po otrzymaniu wpłat (2-3 dni robocze)

Po otrzymaniu wpłat, logujemy się ponownie na nasze konto i korzystając z odnośnika Get verified ujrzymy kolejny krok w celu weryfikacji konta. Kontynuujemy klikając pomarańczowy przycisk Confirm bank.

paypal 2 uk screen05 4

W następnym kroku, w formularzu wprowadzamy kolejno kwoty, jakie nam wpłynęły nam na konto.

paypal 2 uk screen05 5

Całość potwierdzamy przyciskiem Submit i od tego momentu usunęliśmy limity kwot transakcji na PayPal’u. Klikając dalej przycisk Continue otrzymamy potwierdzenie, że zweryfikowaliśmy konto oraz potwierdziliśmy nasz adres.

Po ponownym przejściu na zakładkę Moje konto, użyjmy w polu Status: napis zweryfikowany.

~ ~ ~

Dalej, dodajmy naszą kartę do konta.

W tym celu wybieramy zakładkę Profile a następnie Add or Remove Card.

paypal 2 uk screen06

Następnie wypełniamy formularz, dodając nasze dane z karty – i co jest najważniejsze – kod CVV.
Ponownie odsyłam do: Jak znaleźć kod CVV na karcie – obrazowo tutaj.

Po dodaniu karty, otrzymamy potwierdzenie You have successfully added a card.

Jednakże, w tym przypadku nie następuje jej automatyczna weryfikacja, tak jak to ma miejsce z kontem bankowym. W tym celu należy kliknąć na opcję Complete Verification na liście dostępnych kart.

paypal 2 uk screen07

Aby dokonać weryfikacji karty, należy uaktywnić opcję polecenia zapłaty – ang. Direct Debit, będącą zgodą na obciążanie twojego konta kwotami, którymi będziemy przelewać za pośrednictwem serwisu PayPal.

paypal 2 uk screen08

Aby tego dokonać, należy wcześniej mieć zweryfikowane konto bankowe, co wiąże się z oczekiwaniem na przelew i może całą tą sytuację wydłużyć.

Warto również zauważyć, że dodając kartę do PayPal'a, musimy mieć dodatnie saldo na koncie. Wszystko z tego względu, iż PayPal pobierze, a dokładniej zablokuje na około jeden tydzień (lub krócej) kwotę w wysokości 1 funta w transakcjach na naszej karcie w momencie jej dodania. Jest to niezbędne, równie ze względu na proces weryfikacji karty.

Jeżeli już konto bankowe mamy potwierdzone, wówczas przechodzimy do Profile > Add or Remove Card i korzystamy z odnośnika Link and Confirm My Card w celu potwierdzenia karty.

paypal 2 uk screen08 1

W następnym kroku, będącym podsumowaniem operacji, którą właśnie robimy klikamy Continue.

paypal 2 uk screen08 2

Warto tutaj zauważyć (podobnie jak w przypadku Polskiej karty), że dodając kartę do PayPal'a, musimy mieć dodatnie saldo na koncie. Jest to niezbędne ze względu na dalszy proces weryfikacji karty. W przeciwnym wypadku otrzymamy informację, że karta została odrzucona przez bank.
Uwaga: W momencie kliknięcia przycisku Continue, PayPal obciąży twoją kartę opłatą w kwocie 1,00 GBP lub jej równowartości w celu potwierdzenia, że karta należy do Ciebie. Kwota ta, zostanie zwrócona na Twoje konto PayPal w ciągu 24 godzin od momentu potwierdzenia karty, więc nic nie tracimy.

W dalszej części potwierdzania karty, przyjdzie nam sprawdzić w przeciągu kilku dni (jak powyższa opłata zostanie pobrania), jaki kod transakcji został przypisany na naszym koncie. Kod ten należy następnie wpisać w dalszych krokach weryfikacji.

paypal 2 uk screen08 3

Więc, jeżeli już odnaleźliśmy na naszym koncie transakcję obciążeniową, oraz odnaleźliśmy potrzebny kod, opisany na powyższym zrzucie ekranu, możemy przejść do finalizacji aktywacji karty.

Aby tego dokonać, będąc w zakładce My Account przechodzimy ponownie do ProfilAdd or Remove Card.

Na liście naszych kart odnajdujemy tą, którą dodaliśmy i wybieramy odnośnik Enter PayPal Code.

paypal 2 uk screen08 4

Po wprowadzeniu kodu i potwierdzeniu finalnym karty, otrzymamy informację potwierdzającą aktywację karty.

I tak posiadamy ustawione i powiązane konto PayPal UK.

~ ~ ~

Szczęśliwie dobrnęliśmy do końca.

Cały proces ustawiania mamy już za sobą. Nie jesteśmy nic stratni, a może i na całej tej zabawie zyskaliśmy kilka pensów/groszy. Pora teraz na dokonanie pierwszego przelewu.

Na sam koniec zostawiłem jeszcze jedną rzecz, możliwe że najważniejszą (jak to miało miejsce w przypadku Polskiego konta PayPal). A mianowicie potwierdzenie naszego adresu e-mail.

W tym celu wystarczy kliknąć na odnośnik z prośbą o potwierdzenie, który otrzymaliśmy na pocztę w momencie założenia konta PayPal.

Jeżeli takowego maila nie otrzymaliśmy, można go przesłać ponownie logując się na My Account, przechodząc do Profil Add or Remove Email. Następnie wybierając nasz adres e-mail z listy klikamy przycisk Confirm. Tą metodą otrzymamy ponownie e-mail z potwierdzeniem na naszą skrzynkę.

paypal 2 uk screen09

Dalej…