Kategorie
Blog Finanse

Przelewy pieniężne z Anglii do Polski (i nie tylko)

Ostatnio zaktualizowany

Założenie konta na PayPal.co.uk

Przechodząc na stronę paypal.co.uk wybieramy pomarańczowy przycisk Sign Up.

Wybieramy (o ile nie jest) kraj United Kingdom oraz język (jeżeli inny możliwy, to wybieramy dogodny dla nas) English, a następnie Sign Up now w zakładce PayPal for you.

Kolejny raz wypełniamy formularz rejestracyjny, tym razem podając nasz drugi adres e-mail, który będzie nam służył do logowania się do serwisu oraz przelewania pieniędzy z Anglii.

Ponownie należy tutaj zwrócić uwagę, aby dane wprowadzone w formularzu, były zgodne z danymi, które podane mamy w naszym banku – tzn. adres, na który prowadzone jest nasz Angielskie konto, aby był identyczny z adresem w PayPal. Dzięki temu unikniemy późniejszych problemów.

Na dole formularza odznaczamy opcję:
Securely store my debit or credit card details with PayPal for a more convenient shopping experience.

Gdyż, kartę i konto dodamy później, tak jak ro robiliśmy w przypadku Polskiego PayPal’a.

Potwierdzamy formularz przyciskiem Agree and Create Account.

~ ~ ~

Ponownie, jak w przypadku Polskiego konta, należy je zweryfikować.

Na karcie My Account odnajdujemy pole Status: Unverified, po czym klikamy Get verified.

Tutaj dostrzeżemy tylko jedną opcję – dodanie numeru konta bankowego.

Wybieramy Add bank i przechodzimy do formularza.

W trakcie jego wypełniania musimy podać Sort Code oraz Account number.
Wszystkie te elementy znajdziemy na naszej karcie bankomatowej.

Również w tym przypadku, nastąpi proces potwierdzenia, który odbywa się w analogiczny sposób jak na Polskim koncie. Na nasze konto wpłyną 2 kwoty (poniżej 1 funta), w przeciągu 2-3 dni roboczych. Kwoty te należy wprowadzić w oknie weryfikacji na stronie PayPal.

Ale, aby takie kwoty wpłynęły, należy uruchomić Direct Debit, czyli polecenie zapłaty będące jednocześnie naszą formalną zgodą na pobieranie należności z naszego konta przez firmę PayPal.

Możemy dokonać tego, korzystając z przycisku na dole strony, lub wchodząc na Profil > Add or Remove Bank Account, po czym wybierając opcję Confirm przy danym numerze konta.

W dalszym kroku uzyskamy zestawienie, w którym sprawdzając, czy mamy wybrane nasze konto bankowe, potwierdzamy całość przyciskiem Set up Direct Debit.

Następnie, otrzymamy podgląd formularza Direct Debit, który zostanie wysłany do banku. Sprawdzamy wszystkie pola czy są poprawne (szczególnie adres naszego banku, który może być pusty), a następnie potwierdzamy przyciskiem Submit na dole strony.

~ ~ ~

Potwierdzenie po otrzymaniu wpłat (2-3 dni robocze)

Po otrzymaniu wpłat, logujemy się ponownie na nasze konto i korzystając z odnośnika Get verified ujrzymy kolejny krok w celu weryfikacji konta. Kontynuujemy klikając pomarańczowy przycisk Confirm bank.

W następnym kroku, w formularzu wprowadzamy kolejno kwoty, jakie nam wpłynęły nam na konto.

Całość potwierdzamy przyciskiem Submit i od tego momentu usunęliśmy limity kwot transakcji na PayPal’u. Klikając dalej przycisk Continue otrzymamy potwierdzenie, że zweryfikowaliśmy konto oraz potwierdziliśmy nasz adres.

Po ponownym przejściu na zakładkę Moje konto, użyjmy w polu Status: napis zweryfikowany.

~ ~ ~

Dalej, dodajmy naszą kartę do konta.

W tym celu wybieramy zakładkę Profile a następnie Add or Remove Card.

Następnie wypełniamy formularz, dodając nasze dane z karty – i co jest najważniejsze – kod CVV.
Ponownie odsyłam do: Jak znaleźć kod CVV na karcie – obrazowo tutaj.

Po dodaniu karty, otrzymamy potwierdzenie You have successfully added a card.

Jednakże, w tym przypadku nie następuje jej automatyczna weryfikacja, tak jak to ma miejsce z kontem bankowym. W tym celu należy kliknąć na opcję Complete Verification na liście dostępnych kart.

Aby dokonać weryfikacji karty, należy uaktywnić opcję polecenia zapłaty – ang. Direct Debit, będącą zgodą na obciążanie twojego konta kwotami, którymi będziemy przelewać za pośrednictwem serwisu PayPal.

Aby tego dokonać, należy wcześniej mieć zweryfikowane konto bankowe, co wiąże się z oczekiwaniem na przelew i może całą tą sytuację wydłużyć.

Warto również zauważyć, że dodając kartę do PayPal'a, musimy mieć dodatnie saldo na koncie. Wszystko z tego względu, iż PayPal pobierze, a dokładniej zablokuje na około jeden tydzień (lub krócej) kwotę w wysokości 1 funta w transakcjach na naszej karcie w momencie jej dodania. Jest to niezbędne, równie ze względu na proces weryfikacji karty.

Jeżeli już konto bankowe mamy potwierdzone, wówczas przechodzimy do Profile > Add or Remove Card i korzystamy z odnośnika Link and Confirm My Card w celu potwierdzenia karty.

W następnym kroku, będącym podsumowaniem operacji, którą właśnie robimy klikamy Continue.

Warto tutaj zauważyć (podobnie jak w przypadku Polskiej karty), że dodając kartę do PayPal'a, musimy mieć dodatnie saldo na koncie. Jest to niezbędne ze względu na dalszy proces weryfikacji karty. W przeciwnym wypadku otrzymamy informację, że karta została odrzucona przez bank.
Uwaga: W momencie kliknięcia przycisku Continue, PayPal obciąży twoją kartę opłatą w kwocie 1,00 GBP lub jej równowartości w celu potwierdzenia, że karta należy do Ciebie. Kwota ta, zostanie zwrócona na Twoje konto PayPal w ciągu 24 godzin od momentu potwierdzenia karty, więc nic nie tracimy.

W dalszej części potwierdzania karty, przyjdzie nam sprawdzić w przeciągu kilku dni (jak powyższa opłata zostanie pobrania), jaki kod transakcji został przypisany na naszym koncie. Kod ten należy następnie wpisać w dalszych krokach weryfikacji.

Więc, jeżeli już odnaleźliśmy na naszym koncie transakcję obciążeniową, oraz odnaleźliśmy potrzebny kod, opisany na powyższym zrzucie ekranu, możemy przejść do finalizacji aktywacji karty.

Aby tego dokonać, będąc w zakładce My Account przechodzimy ponownie do ProfilAdd or Remove Card.

Na liście naszych kart odnajdujemy tą, którą dodaliśmy i wybieramy odnośnik Enter PayPal Code.

Po wprowadzeniu kodu i potwierdzeniu finalnym karty, otrzymamy informację potwierdzającą aktywację karty.

I tak posiadamy ustawione i powiązane konto PayPal UK.

~ ~ ~

Szczęśliwie dobrnęliśmy do końca.

Cały proces ustawiania mamy już za sobą. Nie jesteśmy nic stratni, a może i na całej tej zabawie zyskaliśmy kilka pensów/groszy. Pora teraz na dokonanie pierwszego przelewu.

Na sam koniec zostawiłem jeszcze jedną rzecz, możliwe że najważniejszą (jak to miało miejsce w przypadku Polskiego konta PayPal). A mianowicie potwierdzenie naszego adresu e-mail.

W tym celu wystarczy kliknąć na odnośnik z prośbą o potwierdzenie, który otrzymaliśmy na pocztę w momencie założenia konta PayPal.

Jeżeli takowego maila nie otrzymaliśmy, można go przesłać ponownie logując się na My Account, przechodząc do Profil Add or Remove Email. Następnie wybierając nasz adres e-mail z listy klikamy przycisk Confirm. Tą metodą otrzymamy ponownie e-mail z potwierdzeniem na naszą skrzynkę.

Dalej…

3 odpowiedzi na “Przelewy pieniężne z Anglii do Polski (i nie tylko)”

W tej chwili można powiązać konto PayPal z tzw kartą kredytową prepaid (przedpłaconą) na okaziciela.Sam używam na PayPalu takich , które wydaje Bank zachodni WBK. Można zamówić kartę plastikową do bankomatu, płacenia przez internet , do powiązania z PayPalem. Aktywujesz ją w bankomacie, telefonicznie lub mailowo. Można też zamówić kartę wirtualną i używać do wszystkiego co wymieniłem powyżej oprócz bankomatu no bo fizycznie nie istnieje. Konto PayPal można założyć w każdym kraju, w każdym języku. Jeśli chcesz je doładować bezpośrednio z Twojego konta w Anglii to konto musi być na dane identyczne z kontem PayPal. Natomiast kartę kredytową prepaid plastikową czy wirtualną paypal akceptuje bez przeszkód. karty zasilasz bez problemu z dowolnego konta bankowego.

W temacie jest o WYPLACANIU w walucie. Z Paypal mozna powiazac wszystko co ma numer. I z tego placic. Ale na to nie da sie wyplacic.

W tej chwili można powiązać konto PayPal z tzw kartą kredytową prepaid (przedpłaconą) na okaziciela.Sam używam na PayPalu takich , które wydaje Bank zachodni WBK. Można zamówić kartę plastikową do bankomatu, płacenia przez internet , do powiązania z PayPalem. Aktywujesz ją w bankomacie, telefonicznie lub mailowo. Można też zamówić kartę wirtualną i używać do wszystkiego co wymieniłem powyżej oprócz bankomatu no bo fizycznie nie istnieje. Konto PayPal można założyć w każdym kraju, w każdym języku. Jeśli chcesz je doładować bezpośrednio z Twojego konta w Anglii to konto musi być na dane identyczne z kontem PayPal. Natomiast kartę kredytową prepaid plastikową czy wirtualną paypal akceptuje bez przeszkód. karty zasilasz bez problemu z dowolnego konta bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *