Podróże w czasie z Curve

Pewnego dnia robiąc zakupy na eBay, zakupiłem jedną rzecz, za którą miałem zapłacić przy pomocy karty kredytowej. Podczas finalizowania zamówienia zapomniałem jednak kliknąć odpowiednią kartę i zamiast z kredytówki poszło normalnie z mojego konta. Niestety, nie ma możliwości cofnięcia tej transakcji lub zmiany metody płatności. Jak transakcja jest sfinalizowana to koniec, chyba że…

Przy okazji tego prostego błędu przypomniałem sobie, że przecież mam Curve.

Curve, w dużym skrócie, jest kartą, pod którą można podpiąć kilka kart płatniczych, dzięki czemu płacisz jedną, a z poziomu aplikacji wybierasz, z której karty mają pójść obciążenia.

Curve oferuje opcję podróży w czasie (Go Back in Time). Aż 90 dni (było do niedawna 14), po wykonanej transakcji masz możliwość zmiany, z której karty dana transakcja ma być obciążona (aż do £5,000). Zakładając, że pieniądze miały pójść z karty B, a nie A, która była domyślna, korzystając z tej opcji, na kartę A kwota zostanie zwrócona, a karta B zostanie obciążona. Idealne rozwiązanie, w przypadku gdy użyliśmy przez pomyłkę nie tej metody płatniczej, którą chcieliśmy.

Na razie, eBay nadal obsługuje płatności za pośrednictwem PayPal (co ma się zmienić, ale na razie cisza). Postanowiłem więc dodać moją kartę Curve do PayPal’a i ustawić ją jako domyślną metodę płatności.

Fizyczną kartę Curve mam gdzieś w portfelu, w związku z tym udałem się do aplikacji, gdzie w sekcji Konto (Account) mam do wyboru opcję pokazania szczegółów karty (Card details).

Curve App Account Tab

Biorąc numerki z aplikacji, wklepując je po stronie PayPala, wszystko przebiega w mgnieniu oka.

Po stronie PayPal’a musimy jeszcze potwierdzić naszą kartę. Nasza karta Curve zostanie obciążona (oraz karta, którą mamy domyślnie podpiętą) małą kwotą, która oznaczona będzie numerem weryfikacyjnym. Dzięki temu, że Curve działa wręcz natychmiastowo, od razu dostaniemy kod i możemy potwierdzić kartę.

To gdzie będziemy używać nasze karty Curve, zależy tylko od nas, gdyż jest ona traktowana jak każda kart debetowa. W związku z tym coś mi się zdaję, że zacznę jej używać w większej ilości zakupów online (tj. Amazon).

Czasem też zdarza się, że dana strona lub dany sprzedawca nie akceptuje karty kredytowej. Curve jest rozwiązaniem, gdyż jest to karta debetowa, a sprzedawca nie widzi, że po drugiej strony karty mamy podpiętą kredytówkę. Od takie obejście :)

Co więcej, jeżeli kiedykolwiek wypłaciłeś pieniądze z kredytówki, czy to w bankomacie, czy użyłeś jej do przelania za pomocą Wise (dawniej TransferWise), wiesz już zapewne, że nie jest to opłacalne. Oprocentowanie przy transakcjach gotówkowych na karcie jest z reguły dużo wyższe, a niżeli od normalnych transakcji bezgotówkowych, a dodatkowo obciążany jesteś od pierwszego dnia, a nie od daty płatności salda. Curve może ci przy tym pomóc, traktując wypłatę gotówkową jako normalną transakcję bezgotówkową.

Niestety, nie wszystkie banki będą to tolerować, a niektóre się wycwanią i znajdą obejście, aby poprawnie odróżnić transakcję gotówkową od bezgotówkowej przy pomocy Curve. Na razie podobno działa (sam nie testował, nie miałem potrzeby).

Teraz pozostaje mi tylko zacząć używać Curve nieco szerzej, aby poznać jej wszystkie zalety.

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do Curve, oto mój link polecający, dzięki któremu otrzymasz £5 po tym, jak pierwszy raz użyjesz nowej metody płatności.

https://www.curve.com/join#N7BRV9KD

Używanie Curve, w podstawowym pakiecie (w całości wystarczającym) jest całkowicie bezpłatne. Istnieją również dodatkowe karty, z dodatkowymi zaletami.

Curve Cards

Curve dostępna jest również w Polsce, o czym poczytasz tutaj.

Curve w Polsce

Pozdrawiam.

Komentarze
Kategorie