Kategorie
Internet

Poczta we własnej domenie – Gmail w akcji

Ostatnio zaktualizowany

Niniejszy wpis jest częścią artykułu: Technologia Google dla każdego…

Ważna aktualizacja: 12-02-2012

Domyślnie, osoby posiadające własną domenę, chcąc posiadać w oparciu o nią Pocztę e-mail, “stawiają” serwer, na którym instalują odpowiednie oprogramowanie do jego obsługi lub też wykupują serwer wirtualny, który służy do tego celu.

Z serwerami i oprogramowaniem jest różnie. Jeżeli administrator źle skonfiguruje program, to nie otrzymamy tych wiadomości, na których najbardziej nam zależy. Bądź w najgorszym wypadku, nasz serwer pocztowy stanie się Relayem do wysyłania spamu. Natomiast serwer wirtualny wiąże się z dodatkowym kosztem, który nie zawsze będzie działał w sposób satysfakcjonujący.

Stąd też, aby pozbyć się słabego ogniwa, należy pozbyć się takiego wszystkich tych elementów na korzyść innych usług.

Coraz więcej usługodawców udostępnia możliwość utrzymania poczty we własnej domenie. Niestety, za większość z tych opcji trzeba płacić. Tutaj skupię się na rozwiązaniu Google, które stanowi bezpłatną alternatywę poczty we własnej domenie.

Firma Google, jak wiadomo, stale się rozwija i dba o wysoką jakość swoich usług. W związku z tym, warto zaufać profesjonalistom i skorzystać z dobrodziejstw, jakie przekazują klientowi końcowemu.

Poczta e-mail we własnej domenie jest częścią infrastruktury Aplikacji Google, i występuje zarówno w wersji płatnej jak i darmowej. Jeżeli chodzi o standardowego użytkownika (do 200 użytkowników, a dla nowych po styczniu 2009 – 50), to opcja darmowa jest całkowicie wystarczająca. Porównanie opcji można dokonać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *