Kategorie
Internet

Poczta we własnej domenie – Gmail w akcji

Ostatnio zaktualizowany

Drobna uwaga:

MX (jeżeli trzeba):
W przypadku konfiguracji serwera DNS innego niż BIND, a który nie akceptuje wpisów z tzw. dziką kartą @, zamiast symbolu @ należy wpisać pełną nazwę domeny zakończoną kropką – tzw. FQDN. W tym przypadku @ = przedszkole16.koszalin.pl. < z kropką na końcu!

TXT (Xname/FreeDNS):
Podobnie sytuacja ma miejsce, jeżeli przed wartością IN, nie ma żadnego symbolu. Tutaj również znajduje zastosowanie nazwa domeny głównej – FQDN.

Tyle, jeżeli chodzi o konfigurację DNS.

Aby wszystko zostało poprawnie uaktywnione, należy w Ustawieniach usługi, klikając na Instrukcje dotyczące sposobu aktywacji…, przechodząc do pozycji Zmień rekordy MX zatwierdzić, iż powyższe kroki, czyli dodanie wszystkiego do konfiguracji DNS zostały wykonane.

Teraz musimy poczekać, aż wszystko się wszędzie zaktualizuje i będziemy mogli przystąpić do testów.

Do czasu sprawdzenia przez Google poprawności funkcjonowania rekordów, widnieć będzie napis: Sprawdzamy rekordy MX związane z Twoją domeną. Może to potrwać 48 godzin.

Po pozytywnym sprawdzeniu możemy przejść na naszą stronę poczta.przedszkole16.koszalin.pl aby zalogować się do poczty administratora.

W prawym, górnym rogu będziemy mieli opcję Zarządzaj domeną, gdzie po kliknięciu otworzy się nam panel administracyjny, w którym to będziemy mogli dodać dodatkowych użytkowników.

Dalsze elementy są już intuicyjne, więc nie ma sensu ich opisywać. Jednakże, jeżeli napotkacie problemy, pozostawcie komentarz, wówczas postaram się jakoś pomóc.

Jeżeli chodzi o inne usługi, opisze je, jak tylko będę miał na to czas. Zacznę na pewno do Google Talk, czyli komunikatora Jabber we własnej domenie.

Zapraszam do powrotu na moją stronę
Pozdrawiam.