Kategorie
Internet

Poczta we własnej domenie – Gmail w akcji

Ostatnio zaktualizowany

Na wstępie
Aby móc w pełni wykorzystać możliwości Aplikacji Google, musimy mieć możliwość zarządzania serwerami DNS dla naszej domeny. W związku z tym, o ile nie mamy, należy przekierować naszą domenę na zewnętrzne serwery DNS w celu możliwości pełnej konfiguracji. Do tego celu polecam serwis xname.org.

Więcej możecie poczytać w moim artykule:

Zaczynamy
Na początku musimy założyć sobie darmowe konto w Aplikacjach Google (kliknij tutaj aby założyć).

W pierwszym etapie należy określić, czy chcemy użyć istniejącej (posiadanej przez nas i skonfigurowanej na zewnętrznych adresach DNS) domeny, czy też takową zakupić.

Jeżeli chodzi o zakup domeny, to radzę skorzystać z nazwa.pl aniżeli z opcji proponowanej przez Google.

Zaznaczamy, iż jesteśmy Administratorem domeny, wprowadzamy jej nazwę w polu “Wprowadź nazwę domeny” i przechodzimy dalej klikając przycisk Zacznij teraz.

gmail_p16_k01

Dla przykładu pokażę sposób konfiguracji dla domeny: przedszkole16.koszalin.pl

W następnym kroku (2) należy zarejestrować się w usłudze Aplikacji Google wypełniające krótki formularz i zaznaczają formułę:

Rozumiem, że jeżeli nie mogę zmienić rekordów DNS dla mojej domeny, może to wpłynąć na możliwość korzystania z Aplikacji Google przez moją organizację.

Stąd też, bardzo ważne jest, aby nasza domena była skonfigurowana na serwerach DNS, których wpisy możemy samodzielnie edytować.

Jeżeli usługę konfigurujemy dla firmy, w pole Nazwa organizacji, wpisujemy naszą nazwę. Nazwa ta będzie wyświetlana przy wejściu do poczty.

Na tym etapie podajemy również, o ile jest możliwość, ilu użytkowników chcemy dodać do danej domeny.

Początkowo radzę dodać tylko jednego, i tylko tego będziemy konfigurowali. Dodanie kolejnych będzie możliwe z panelu administracyjnego w dalszym etapie.

Krokiem kolejnym (3) jest utworzenie pierwszego konta administratora.

gmail_p16_k03

Podajemy tutaj stosowne dane, pamiętając, iż za pomocą właśnie tego użytkownika dokonywać będziemy dalszych czynności administracyjnych dotyczących domeny w Google Apps.

Dalej klikamy w przycisk akceptacji zasad i warunków świadczenia usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *