Kategorie
Artykuły

O Strzelcach

Ostatnio zaktualizowany

Jako że sam jestem strzelcem, pragnę wam przedstawić trochę informacji o tym znaku i osobach pod nim urodzonym.

¦ Strzelec (z ang. Sagittarius)jowisz

Planeta panująca: Jowisz

Szczęśliwy klejnot: Turkus

Pozytywny kolor dla strzelca: Żółty

Najlepszy dzień: Czwartek

margin-right: 10px;Turkus jest dla strzelca tym, czym dla ryb woda. Chroni go od nieszczęśliwych wypadków, pomaga w utrzymaniu harmonii w życiu. A gdy tylko jego właściciel zachoruje lub znajdzie się w niebezpieczeństwie daje o sobie znać zmieniając barwę.

Okres panowania Strzelca – od 22 listopada do 21 grudnia

¦ Charakterystyka znaku

Motto: Widzę

Pierwsza dekada znaku to stuprocentowy Strzelec. Zuchwały, bezkompromisowy, przyjaźnie nastawiony do świata, cechuje go duże poczucie sprawiedliwości, życiowy optymizm i wielkoduszność.

Druga dekada znaku to połączenie cech Strzelca i Barana. Szeroki gest, zaspokajanie różnych zachcianek, pozowanie na bohatera imponowanie otoczeniu i ogólny entuzjazm oraz gotowość do nowych wyczynów cechuje tego Strzelca.

Trzecia dekada znaku to Strzelec z naleciałościami Lwa. Łatwo przyswaja wiedzę i wykorzystuje ją w praktyce. Jest odpowiedzialny i przewidujący, ma poważny stosunek do życia. Odważny, ale w granicach zdrowego rozsądku.

¦ Charakter i osobowość

Strzelca, zwanego również łucznikiem, wyróżnia duża aktywność, impulsywność, odwaga, niecierpliwość, często zbyt gwałtowne reakcje i nieprzemyślane decyzje.

Osoby spod znaku strzelca cenią w swoim ubiorze prostotę. Lubią czuć się swobodnie a jednocześnie pragną pokazać siebie z jak najlepszej strony przed innymi. Wytworny ubiór to ich domena, nie lubią rzeczy pospolitych. Wolą jednak coś, co od razu rzuci się w oczy innym, a strzelca pokaże w całkiem innym świetle. W mniej licznym towarzystwie najlepiej czują się w ubraniach typowo sportowych.

Strzelce często tracą umiar w jedzeniu, nie stronią również od mocnych trunków. Dopiero, gdy zaczną odczuwać dolegliwości będące konsekwencją takiej diety, postanawiają zmienić swoje przyzwyczajenia.

Osoby te unikać nadmiernego spożywania tłuszczów zwierzęcych, słodyczy i alkoholu, a do swojego jadłospisu powinny wprowadzić więcej warzyw i owoców.

Zodiakalne Strzelce to osoby o szerokich horyzontach myślowych, angażujące się w każdą przygodę, jaka im się przydarzy. Patronem Strzelców jest planeta Jowisz, ich żywioł to ogień.

Strzelce to szczęściarze losu. Są ciągle w ruchu, kochają wolność i niezależność. Zmierzają prosto do celu i nic nie odwiedzie ich z raz obranej drogi. Swoje opinie wyrażają bez ogródek, są szczere aż do bólu. Są wścibskie, w życiu powinny uczyć się taktu i dyplomacji. Niebezpiecznie jest powierzać im sekrety, z przejęcia podzielą się cudzymi kłopotami z innymi. W życiu szukają przygód. Mają duże poczucie sprawiedliwości, zawsze staną w obronie słabszych.

Oburza go w głębi każda podłość, każde łajdactwo, każda krzywda i wyzysk, choćby to dotyczyło jego osoby.

Można powiedzieć, że Strzelec ma sportowe podejście do życia: razi go każdy faul i w takich wypadkach głośno protestuje, a nawet chętnie interweniuje. Wielu ludzi spod znaku Strzelca uprawia z zamiłowania sporty. Często widuje się w ich wyczynach przesadę.

Lubią taniec i muzykę, dobre towarzystwo, mają zwykle dobre samopoczucie, łatwo nawiązują kontakty. Są lojalni i wierni w przyjaźni, oraz uczciwi w miłości. Lubią zwierzęta, a szczególnie konie, psy i koty. Najchętniej przebywają na świeżym powietrzu.

Jak wszyscy miłośnicy zwierząt i przyrody, Strzelcy są zwykle życzliwi i uczynni. Nie znoszą cwaniactwa, nieuczciwości, podłości. Wobec przyjaciół i bliskich Strzelcy są szczodrzy, użyteczni, bezinteresowni.

jelFascynują dla tego znaku są sprawy duchowe, zgłębiają oni systemy religijne i mistyczne różnych kultur. Mają skłonność do filozofowania i budowania własnych systemów wyjaśniających istotę świata.

Zodiakalne Strzelce są lekkomyślne, nie zawsze dotrzymują obietnic. Są hojne, zazwyczaj jednak wydają za dużo. Dla dobrej zabawy zrobią wszystko.

W pracy Strzelce są kreatywne i niekonwencjonalne, potrzebują dużo swobody i nie mogą się nudzić. Najlepiej czują się w zawodach związanych z podróżami i przemieszczaniem się. Są poliglotami, pracują więc jako nauczyciele języków obcych lub piloci wycieczek. Nieustannie się dokształcają, są więc dobrymi nauczycielami, często wybierają karierę akademicką. Jako że zgłębiają zagadnienia religijne, zostają nieraz duchownymi i kaznodziejami.

Strzelce lubią odpoczywać w ruchu. Wolą przemieszczać się z miejsca na miejsce niż zostać gdzieś na dłużej. Są urodzonymi podróżnikami, pociągają ich dalekie kraje i obce kultury. Ze sportów Strzelce lubią rajdy oraz wyścigi samochodowe i motocyklowe, jak również jazdę konną i strzelanie.

¦ Strzelce zakochują się od pierwszego wejrzenia i natychmiast zaczynają adorować obiekt uczuć. Są śmiali i uwielbiają flirtować, nawet gdy są już w stałym związku. Seks jest dla nich sposobem wyrażania sympatii i uczuć, lubią śmiałe eksperymenty na tym polu. Na małżeństwo decydują się późno. Wolą przygody i pogonie za nową zdobyczą. Strzelce gwarantują parterom wesołe i pełne niespodzianek życie.

leonardo