O Strzelcach

Zawartość

Jako że sam jestem strzelcem, pragnę wam przedstawić trochę informacji o tym znaku i osobach pod nim urodzonym.

Jowisz

Strzelec (z ang. Sagittarius)

Planeta panująca: Jowisz

Szczęśliwy klejnot: Turkus

Pozytywny kolor dla strzelca: Żółty

Najlepszy dzień: Czwartek

Turkus

Turkus jest dla strzelca tym, czym dla ryb woda. Chroni go od nieszczęśliwych wypadków, pomaga w utrzymaniu harmonii w życiu. A gdy tylko jego właściciel zachoruje lub znajdzie się w niebezpieczeństwie daje o sobie znać zmieniając barwę.

Okres panowania Strzelca - od 22 listopada do 21 grudnia

Charakterystyka znaku

Motto: Widzę

Pierwsza dekada znaku to stuprocentowy Strzelec. Zuchwały, bezkompromisowy, przyjaźnie nastawiony do świata, cechuje go duże poczucie sprawiedliwości, życiowy optymizm i wielkoduszność.

Druga dekada znaku to połączenie cech Strzelca i Barana. Szeroki gest, zaspokajanie różnych zachcianek, pozowanie na bohatera imponowanie otoczeniu i ogólny entuzjazm oraz gotowość do nowych wyczynów cechuje tego Strzelca.

Trzecia dekada znaku to Strzelec z naleciałościami Lwa. Łatwo przyswaja wiedzę i wykorzystuje ją w praktyce. Jest odpowiedzialny i przewidujący, ma poważny stosunek do życia. Odważny, ale w granicach zdrowego rozsądku.

Charakter i osobowość

Strzelca, zwanego również łucznikiem, wyróżnia duża aktywność, impulsywność, odwaga, niecierpliwość, często zbyt gwałtowne reakcje i nieprzemyślane decyzje.

Osoby spod znaku strzelca cenią w swoim ubiorze prostotę. Lubią czuć się swobodnie a jednocześnie pragną pokazać siebie z jak najlepszej strony przed innymi. Wytworny ubiór to ich domena, nie lubią rzeczy pospolitych. Wolą jednak coś, co od razu rzuci się w oczy innym, a strzelca pokaże w całkiem innym świetle. W mniej licznym towarzystwie najlepiej czują się w ubraniach typowo sportowych.

Strzelce często tracą umiar w jedzeniu, nie stronią również od mocnych trunków. Dopiero, gdy zaczną odczuwać dolegliwości będące konsekwencją takiej diety, postanawiają zmienić swoje przyzwyczajenia.

Osoby te unikać nadmiernego spożywania tłuszczów zwierzęcych, słodyczy i alkoholu, a do swojego jadłospisu powinny wprowadzić więcej warzyw i owoców.

Zodiakalne Strzelce to osoby o szerokich horyzontach myślowych, angażujące się w każdą przygodę, jaka im się przydarzy. Patronem Strzelców jest planeta Jowisz, ich żywioł to ogień.

Strzelce to szczęściarze losu. Są ciągle w ruchu, kochają wolność i niezależność. Zmierzają prosto do celu i nic nie odwiedzie ich z raz obranej drogi. Swoje opinie wyrażają bez ogródek, są szczere aż do bólu. Są wścibskie, w życiu powinny uczyć się taktu i dyplomacji. Niebezpiecznie jest powierzać im sekrety, z przejęcia podzielą się cudzymi kłopotami z innymi. W życiu szukają przygód. Mają duże poczucie sprawiedliwości, zawsze staną w obronie słabszych.

Oburza go w głębi każda podłość, każde łajdactwo, każda krzywda i wyzysk, choćby to dotyczyło jego osoby.

Można powiedzieć, że Strzelec ma sportowe podejście do życia: razi go każdy faul i w takich wypadkach głośno protestuje, a nawet chętnie interweniuje. Wielu ludzi spod znaku Strzelca uprawia z zamiłowania sporty. Często widuje się w ich wyczynach przesadę.

Lubią taniec i muzykę, dobre towarzystwo, mają zwykle dobre samopoczucie, łatwo nawiązują kontakty. Są lojalni i wierni w przyjaźni, oraz uczciwi w miłości. Lubią zwierzęta, a szczególnie konie, psy i koty. Najchętniej przebywają na świeżym powietrzu.

Jak wszyscy miłośnicy zwierząt i przyrody, Strzelcy są zwykle życzliwi i uczynni. Nie znoszą cwaniactwa, nieuczciwości, podłości. Wobec przyjaciół i bliskich Strzelcy są szczodrzy, użyteczni, bezinteresowni.

Jel

Fascynują dla tego znaku są sprawy duchowe, zgłębiają oni systemy religijne i mistyczne różnych kultur. Mają skłonność do filozofowania i budowania własnych systemów wyjaśniających istotę świata.

Zodiakalne Strzelce są lekkomyślne, nie zawsze dotrzymują obietnic. Są hojne, zazwyczaj jednak wydają za dużo. Dla dobrej zabawy zrobią wszystko.

W pracy Strzelce są kreatywne i niekonwencjonalne, potrzebują dużo swobody i nie mogą się nudzić. Najlepiej czują się w zawodach związanych z podróżami i przemieszczaniem się. Są poliglotami, pracują więc jako nauczyciele języków obcych lub piloci wycieczek. Nieustannie się dokształcają, są więc dobrymi nauczycielami, często wybierają karierę akademicką. Jako że zgłębiają zagadnienia religijne, zostają nieraz duchownymi i kaznodziejami.

Strzelce lubią odpoczywać w ruchu. Wolą przemieszczać się z miejsca na miejsce niż zostać gdzieś na dłużej. Są urodzonymi podróżnikami, pociągają ich dalekie kraje i obce kultury. Ze sportów Strzelce lubią rajdy oraz wyścigi samochodowe i motocyklowe, jak również jazdę konną i strzelanie.

Strzelce zakochują się od pierwszego wejrzenia i natychmiast zaczynają adorować obiekt uczuć. Są śmiali i uwielbiają flirtować, nawet gdy są już w stałym związku. Seks jest dla nich sposobem wyrażania sympatii i uczuć, lubią śmiałe eksperymenty na tym polu. Na małżeństwo decydują się późno. Wolą przygody i pogonie za nową zdobyczą. Strzelce gwarantują parterom wesołe i pełne niespodzianek życie.

Leonardo

Żywioł - ogień

Dewizą tego żywiołu dla Strzelców jest “iść ciągle w górę”.

Kariera, sukces towarzyski - oto ich cele. Ludzie ognia są dzielni i nie obawiają się stanąć twarzą w twarz ze wszystkim, co niesie im życie. Przeciwności zostaną na tej drodze zniszczone.

Strzelce są równie nieokiełznane, jak płomień, a przy tym mają w sobie wspaniałą siłę przyciągania i magnetyczny urok ognia. Są inteligentni i wielkoduszni, przywiązani do swoich przyjaciół, rodziny i bliskich.

Wbrew pozorom są wrażliwi, głęboko przeżywają odrzucenie i nieodwzajemnioną miłość. Nie są wstanie pogodzić się z biedą i ubóstwem, dlatego włożą wiele wysiłków w zapewnienie dostatku sobie i bliskim.

W miłości

Strzelce podchodzą do seksu z radością i wielkim entuzjazmem. Można nawet powiedzieć, że erotyka jest ich ulubionym hobby, o którym godzinami potrafią rozmawiać z przyjaciółmi i poświęcać mu wiele czasu. Strzelce chciałyby z każdym przeżyć intymne chwile sam na sam, uważają bowiem, że nic tak dobrze nie robi, jak seks w ich wydaniu.

Trudno oprzeć się zalotom Strzelca. Jest tak wesoły, sympatyczny i oddany sprawie uczuć. Do tego obsypuje prezentami i nie szczędzi środków, żeby stworzyć romantyczny nastrój.

Nie można się dziwić czy oburzać, jeśli usłyszy się od Strzelca niedwuznaczną i wyrażoną wprost propozycję pójścia do łóżka już po pięciu minutach znajomości. Jedno jest pewne - na pewno nie będzie nudno czy mało seksownie.

Słowo “na zawsze” robi na Strzelcach złe wrażenie. Jak można przysięgać sobie miłość po grób, jeśli nie wiadomo, co przyniesie jutro? Dlatego obietnice Strzelców trzeba traktować z przymrużeniem oka i cieszyć się ich obecnością, póki można. Strzelce potrafią wnieść w życie partnera wiele radości i niezwykłości. Codzienność zabija je i sprawia, że marnieją. Dlatego tak chętnie wyjeżdżają za granicę w dalekie i egzotyczne kraje.

Pan Strzelec szuka wesołej i pozbawionej pruderii partnerki o sportowej sylwetce i smukłych nogach. Pani Strzelec odpowiadają mężczyźni niebanalni, zaskakujący swoim trybem życia czy pomysłami spędzania wolnego czasu. Strzelce bardzo chętnie romansują również z cudzoziemcami czy cudzoziemkami. Kochać się mogą Strzelce wszędzie i o każdej porze dnia. Marzą, aby robić to na tylnym siedzeniu samochodu lub w garażu. Nie stronią też od myśli o seksie grupowym. Są w stanie wydać i zrobić dużo, aby tylko stworzyć odpowiedni nastrój. W łóżku Strzelce puszczają wodze fantazji i robią wszystko, co przyjdzie im do głowy. Żadne perwersje ani eksperymenty ich nie zawstydzą. Dlatego partnerzy Strzelców nie powinni dziwić się niczemu i… zaskakiwać jeszcze bardziej dziwnymi pomysłami.

Miłość Strzelca nie jest pełna, jeśli nie może o niej nikomu opowiedzieć. Najlepszym rozmówcą są w tym przypadku Bliźnięta. Partner nie może liczyć na dyskrecję Strzelca nawet, jeśli chodzi o bardzo intymne szczegóły pożycia. Jedyna rada: trzeba się do tego… przyzwyczaić.

Panie spod znaku Strzelca są pełne wigoru, dowcipu i ironicznego humoru. Lubią dobre maniery, zwracają uwagę na powierzchowność i sposób bycia.

Panna Strzelec, mimo sugerującej celność, niezbyt łatwo trafia do ołtarza z powodu zbyt wygórowanych - jak na dzisiejsze mocno uproszczone obyczaje - ambicji matrymonialnych.

Wymagać od Strzelca wierności mogą tylko zdesperowane i wściekłe Skorpiony. Ale nawet ich Strzelec nie posłucha. Sensem jego życia jest wieczna podróż w pogoni za ciągle nowymi wrażeniami, przygodami i partnerami. Strzelce tworzą udane związki z wesołymi Baranami i pięknymi Lwami. Nigdy się ze sobą nie nudzą i prześcigają się w wymyślaniu nowych pomysłów na spędzenie czasu. Najbardziej egzotyczny związek tworzyć może Strzelec z Bliźniętami. Kiedy oba te znaki znajdą się razem w jednym miejscu, nie ma przeszkód, które mogłyby je rozdzielić. Nawet po latach utrzymują kontakt i pozostają w zgodnej przyjaźni.

Żona Strzelca musi nadmiar pytań, dociekań i małostkowość wyrzucić poza burtę rodzinnej nawy i przyjąć sposób działania dyskretny i taktowny, a wówczas może liczyć na pełnię szczęścia i zrozumienia.

Strzelec w życiu małżeńskim lubi być dostrzegany, doceniany, a nawet chwalony, łatwo go zranić nadmierną krytyką, a szczególnie ignorowaniem, czy lekceważeniem jego wysiłków. W pracy Strzelec jest lubiany za rozmach, koleżeńskość i gest.

Procentowy zakres erotycznej aktywności Strzelca

sq-2

Temperament: 90%

Wyobraźnia: 70%

Aktywność: 70%

Harmonia: 70%

Pewność siebie: 90%

Wrażliwość: 40%

Pomysłowość: 100%

Gotowość do podjęcia ryzyka: 90%

sq-1

Kochankowie dla Strzelca

Byk - układ bez skazy. Mają podobne pragnienia. Uważać musi tylko, aby seksu nie zdominowała pogoń za gadżetami.

Bliźnięta - w partnerach spod tego znaku Strzelec znajdzie naprawdę pomysłowych kochanków.

Panna - Rewelacja! Ich bezpośredniość może uwolnić uwięzioną w nich seksualną bestię.

Strzelcu - unikaj!

Raka, Koziorożca i Ryb. Szkoda twojego wysiłku, gdyż odbieracie na zupełnie innych falach.

Jak kochać strzelca?

Zostawiając go czasem w spokoju, nie znosi bezsensownej zazdrości.

Jak z nim rozmawiać?

Inteligentnie i używając starannej polszczyzny.

Jak go rozszyfrować?

Pod wpływem silnych emocji ma wszystko wypisane na twarzy.

Ona - jak ją zdobyć?

Nienaganne maniery i wysoki poziom intelektualny, zainteresowanie sportem, turystyką zrobi na niej wrażenie. Zabieraj ja na koncerty, do kawiarni, kina, na dyskotekę itp. Obsypuj ją kwiatami i prezentami a pozwoli na przełamanie pierwszych lodów. Jeśli umiesz jej ustępować, lubisz życie pełne przygód to partner w sam raz.

Z kim najlepiej czuje się pani Strzelec?

Bardzo dobrze z: Bykiem, Rakiem, Wagą i Skorpionem.

Dobrze z: Lwem, Wodnikiem, Rybami.

Obojętnie z: Bliźniętami.

Źle z: Baranem i Strzelcem.

On - jak go zdobyć?

Nie jest łatwo, zdobądź jego zaufanie. Lubi szczere otwarte i bezpośrednie kobiety zaskakujące wyglądem i sposobem bycia. Szuka towarzyszki jego eskapad i kompana zachwycającego się jego planami i pasjami. Potrzebuje swobody, wolności, nie toleruje dąsów i głupoty.

Z kim najlepiej czuje się pan Strzelec?

Bardzo dobrze z: Rakiem, Panną, Koziorożcem i Wodnikiem.

Dobrze z: Nie ma nikogo takiego

Obojętnie z: Bliźniętami.

Źle z: Baranem, Bykiem, Lwem, Wagą, Skorpionem, Strzelcem i Rybami.

Czym jest dla ciebie jako strzelca życie intymne?

Łóżko jest dla ciebie miejscem relaksu i zabawy. Seks traktujesz tak naturalnie, jak rozgwieżdżone niebo w sierpniu.

Czy człowiek przy zdrowych zmysłach ignoruje prawa przyrody? W sypialni spotykasz się nie po to, by usłyszeć, że on/ona cię kocha.

Nie uważasz, by erotyka musiała iść w parze z uczuciem. Miłosne zapasy, w których z takim entuzjazmem uczestniczysz z partnerem/erką, są dla ciebie zabawą.

Radość dawania i brania czynią was, Strzelców otwartymi na każdą propozycję. Chcecie się rozkoszować wszystkim, co znajduje się w zasięgu ludzkich zmysłów.

Odpowiednie prezenty

  • opowieści, albumy i zdjęcia z dalekich podróży
  • atlasy nieba, książki religijne i filozoficzne
  • filmy o obcych kulturach
  • egzotyczne przedmioty o nieznanym przeznaczeniu
  • zaproszenia na mecze, prelekcje, wystawy

Strzelce cenią też przedmioty praktyczne, o prostym wzornictwie i jasnych kolorach. Nie lubią nadmiaru ozdób i falbanek. Sportowa odzież, kamizelki, praktyczne futerały i pojemniki, sprzęt sportowy, akcesoria do samochodu czy komputera będą odpowiednimi prezentami.

Lubią też wina i piękne talie kart.

Wady

Gniew, wybuchowość i zbyt częste zrażanie sobie osób uczciwych i przyjaznych.

Zalety

Prawdomówność, szczerość, uczciwość i otwartość.

Kobiety nie legitymują się tymi wszystkimi zaletami, ani też nie posiadają wyżej opisanych wad. Są co prawda zarozumiałe, nie czułe na dole innych, ale równocześnie czułe dla rodziny i bliskich, nawet bardzo szlachetne w prostolinijnym postępowaniu.

Porady dla urodzonych pod znakiem Strzelca

Ludzi spod tego znaku czekają różne niepowodzenia i nieporozumienia małżeńskie, dlatego muszą wykazywać we współżyciu wiele cierpliwości, opanowania, wyrozumiałości dla słabostek drugiej osoby. Jeżeli nie będą tak postępować, to małżeństwu grozi szybki kryzys, aż do rozpadu włącznie. W takiej sytuacji musi nad nerwami wziąć górę rozsądek.

Osoby spod Strzelca są z zdolne osiągnąć powodzenie zawodowe, dlatego powinny śmiało podejmować ryzyko. Mogą także odnosić sukcesu handlowe i dyplomatyczne. Pisane jest im spędzanie wiele czasu poza domem i ojczyzną, bowiem w handlu czy też polityce mogą odnosić poważne sukcesy. Do trybu ich życia wpisane są podróże.

Według Fr. Rengiela

Strzelec ma temperament żółciowo-nerwowy, podobnie jak Lew i Baran, a charakter choleryczno-sangwiniczny.

Słynne Strzelce

Horacy, Charles de Gaulle, Fryderyk Engels, Winston Churchill, Józef Piłsudski, Frank Sinatra, Józef Glemp.

Sagittarius Coin

źródło: materiały zebrane z całego Internetu, z różnych horoskopów, astrologii, numerologii, książek zodiakalnych itp.

Komentarze
Kategorie