Kategorie
Blog Na Luzie

Polska Korea Północna

Coraz bardziej mnie – i zapewne nie tylko mnie przeraża co się dzieje w Polsce.

Ten kraj przestaje być krajem w Unii Europejskiej, cywilizowanym, normalnym…Coraz bardziej odsuwa się od normalności w kierunku paranoi i schizofrenii.

Kategorie
Blog Mac Na Luzie

Mac, czyli życie po Windows… rok później

I tak minął rok. Nawet nieco ponad rok jak zamieniłem mojego ostatniego laptopa na MacBook Pro.

Miałem już sporo przygód z rożnym sprzętem i systemami operacyjnymi. Nie raz Windows na tyle mnie wkurzył ze postanowiłem na stałe przesiąść się na alternatywę na która było mnie wówczas stać, czyli Ubuntu.
Były spore nadzieje i spore obiecywania, jednakże nigdy nie zaznałem spokoju, aby móc jasno powiedzieć, że w końcu znalazłem to, czego szukałem.
Kategorie
Na Luzie

Technologiczny dół. Ubuntu.

Za dużo się ostatnio dzieje na Ubuntu, niby stagnacja – system dryfuje od wydania do wydania, ale jednak coraz bardziej oddala się od wizji użytkownika końcowego.

Kategorie
Na Luzie

Czas relaksu, nostalgi i wspomnień

„W wolnej chwili, chwili, w której czas przestaje płynąć, a siła wyobraźni rozbudza nasze marzenia, nastaje czas wspomnień. Wspomnień, tych, które już się nie powtórzą, a za którymi tęsknimy. Beztroski i swobody, której nie docenialiśmy, a za którą łza się w oczach kręci. W tych chwilach wspominamy naszych znajomych, z którymi, te oto chwile spędziliśmy.”

Coś co przywołuje te wspomnienia, jest z pewnością muzyka – dobra muzyka.