Kategorie
Blog

Mój pierwszy… Tablet

Ostatnio zaktualizowany

iPad 2 in box (Fot. Flickr, lic. CC by naialor lander)

No dobrze, ale przechodząc do sedna… bo ten mój wstęp zrobił się nie lada rozprawką :)

Przed świętami, święty mikołaj w swoim worze przyniósł mi iPad’a 2 w najmocniejszej konfiguracji.

To czego nie chciałem – to czego bym sobie nie kupił, zważywszy na cenę… wpadło w moje ręce. A więc powiedziałem sobie, że czemu nie. Jak by co, to sprzedam… :)

Tak oto mija prawie czwarty tydzień odkąd aktywnie bawię się iPadem.
W dni świąteczne udało mi się pochodzić jeszcze trochę po sklepach (mając już co-nieco wyrobioną opinie) i porównać odczucia z iPada do tabletu z Androidem (Motorola, Sony i Asus).

Jedno mogę stwierdzić, że Apple wie co robi i robi to dobrze. Nic dziwnego, że nawet na konferencji prasowej firma z Cupertino podkreśla, że rok 2011 był rokiem kopiowania.

Z czym muszę się zgodzić… to kopiowania nieudolnego. Tak można określić porównanie iPada do tabletu z Androidem. Wyjątkiem od tej reguły może stanowić Asus Transformer, ale wszystko teraz zależy jak potoczy się jego rozwój, oraz jak konkurencja zareaguje, a patrząc na tegoroczne targi CES 2012… jest ciekawie.

Nie odnosząc się do cen produktów Apple, to nie dziwię się, że iPad bije rekordy sprzedaży, a tablet z Androidem uważany jest bardziej za narzędzie dla geeków a niżeli do profesjonalnej pracy.

Teraz nieco mojego podsumowania…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *