Kategorie
Artykuły Internet

Masz Pocztę na WP? Zacznij używać Jabbera… z AQQ

Ostatnio zaktualizowany

Zapewne nie wielu z was wie, że posiadając konto na Witrualnej Polsce, posiada się jednocześnie konto w otwartej sieci komunikacyjnej Jabber. Wszystko to za sprawą komunikatora Spik od WP.

Nie będę tutaj namawiał do Spika, gdyż nie przypadł mi on do gustu. Nie będę również namawiał do rezygnacji z Gadu-Gadu na rzecz Jabbera, lecz będę chciał wam przedstawić możliwość korzystania i z jednej i z drugiej sieci naraz.

Do czego będę jednak namawiał?

  1. Do rezygnacji z programu (nie sieci) Gadu-Gadu, który to jest naszpikowany reklamami, utrudniającymi codzienną prace, która powinna być jak najbardziej komfortowa.
  2. Do zainstalowania multi komunikatora AQQ, w którym to ustawimy sieć Jabbera w oparciu o Konto na Wirtualnej Polsce, oraz włączymy obsługę Gadu-Gadu.

Zamiast użytkować dwa programy do dwóch różnych sieci, postaram się przedstawić alternatywę. Użytkowanie jednego programu, w którym to będą działać dwie sieci obok siebie.

Co zyskujecie użytkując Jabbera możecie poczytać tutaj.

Odnosząc się do pkt. 1, w którym to napisałem, że GG jest napakowane reklamami, sam kręce na siebie bata namawiając do AQQ. Program AQQ również posiada bannery reklamowe, jednakże są one na tyle przyjazne użytkownikowi, że wygodniej będzie używać jego, a niżeli oryginalnego klienta GG.

Od czego zacząć?

W pierwszej kolejności, aby móc bez problemów użytkować sieć Gadu-Gadu w nowym komunikatorze, powinniśmy wyeksportować kontakty na serwer Gadu-Gadu. Ułatwi to nam dalszą pracę, gdyż w nowym komunikatorze weźmiemy tylko import, i wszystko będziemy już mieli.

Aby wyeksportować kontakty na serwer Gadu-Gadu wybieramy z menu Nowego Gadu-Gadu:
Kontakty > Eksport listy kontaktów > Na serwer Gadu-Gadu

eksport_kontaktow_na_serwer_gg

Teraz możemy przystąpić do zmiany komunikatora.