Kategorie
Artykuły Internet

Masz Pocztę na WP? Zacznij używać Jabbera… z AQQ

Ostatnio zaktualizowany

Odinstalowujemy Nowe Gadu-Gadu, gdyż nie będzie nam już potrzebne (wierzcie mi, AQQ jest od niego dużo lepsze i nie będziecie chcieli wracać).

Pobieramy najnowsza wersję komunikatora AQQ ze strony aqq.eu lub klikając tutaj, po czym go instalujemy klikając na ikonę pobranego programu np.: aqq_icon_app.

Przechodzimy przez niezbyt zaawansowany instalator, klikając przeważnie Dalej i na końcu przycisk Instaluj. Na końcu zezwalamy na uruchomienie programu AQQ.

Na początku ukarze nam się prosty kreator, mający na celu skonfigurowanie po raz pierwszy naszego komunikatora.

aqq_kreator_1

Pierwsze co musimy zrobić, to wprowadzić nazwę naszego profilu, co na nasze potrzeby można uznać za nasze Imię lub ksywę (Nicka), po czym zaznaczmy ptaszkiem Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (niestety, w każdym komunikatorze jest to niezbędne) i przechodzimy dalej klikając przycisk OK.

Drobna uwaga. Jeżeli nigdy dotąd nie korzystaliśmy z Jabbera w WP, możemy mieć problem z logowaniem się za pomocą alternatywnego oprogramowania. Aby ten problem rozwiązać, należy pobrać z WP program Spik. Następnie uruchomić go i zalogować się w nim na swoje konto WP. Dalej możemy już ten program usunąć i przejść do konfiguracji AQQ.

Kolejnym krokiem jest ustawienie konta.
Jako, że pragniemy wykorzystać Pocztę WP do obsługi Jabbera, pokarzę przykład jak skonfigurować program do tego celu.

W kroku 1 zaznaczmy, że mamy już konto i chcemy je skonfigurować.

aqq_konto_krok1

W kroku 2 wprowadzamy login oraz serwer, który będzie służył do łączenia się.
Dla przykładu poczty [email protected], login to nazwa przez @, czyli idarek.

Jako serwer podajemy: jabber.wp.pl

aqq_konto_krok2