Kategorie
Linux

HP Color LaserJet 2600n w Ubuntu – Jakość wydruków

Do 3x sztuka

Nareszcie, po dłuższych poszukiwaniach trafiłem na oryginalną stronę HP ze sterownikami dla systemu Linux (lol!).

Nasycony nadzieją, rozpocząłem pobieranie HPLIP.

Formularz, który musiałem wypełnić posiadał do wyboru szereg dystrybucji oraz drukarek, które sterownik ten obsługuje. Również mój system oraz drukarka w nim się znalazła, a więc postanowiłem spróbować.

Plik, który należało pobrać (hplip-3.9.10.run) zajmował 20MB.

Po jego popraniu, rozpocząłem instalację w terminalu:

sh hplip-3.9.10.run

Tutaj również, nie będę się rozwodził nad sposobem instalacji, gdyż jest on intuicyjny i w przejrzysty sposób opisany (oczywiście po Angielsku). Wobec tego, odsyłam tylko do instrukcji, a ja skupię się na efekcie końcowym.

Po przejściu całego procesu, pobraniu przez instalator brakujących składników w systemie, wziąłem się za wydruk.

hp_color_2600n_hplip

Powyżej jest efekt. Powiem tak, że jest on bardzo zbliżony do wydruku Windowsowego, wobec czego, jestem bardzo zadowolony, gdyż jest taki, jaki powinien być.

Oczywiście, kolory są bardziej sprane, w stosunku do tych ze sterowników foo2zjs, ale bardziej odzwierciedlają te z oryginału. Kolor szary jest bardziej niebieski, ale z tego co zauważyłem to raczej kwestia materiałów eksploatacyjnych.

Wydruk poszedł zaraz po skończeniu instalacji. Bez mieszania w opcjach i konieczności przestawiania na Kolor. Zapewne, po głębszym szperaniu w opcjach, efekt był by jeszcze lepszy, ale ten co jest, już jest rewelacyjny w porównaniu do opcji z foo2zjs.

Nie chcę tu dyskryminować twórcy sterowników foo2zjs, gdyż odwala on bardzo dobrą i ciężką robotę, ale w przypadku tego typu drukarek liczy się efekt końcowy, a nie tylko fakt, że mamy już jako tako – kolor.

Wobec tego, HPLIP wygrał pod względem jakości wydruków.

Jeżeli macie podobną drukarkę, to zachęcam do użycia trzeciego rozwiązania, a z efektów zapewne będziecie zadowoleni.

Jedyne co mogę zauważyć przy wydrukach użytkując sterownik HPLIP, iż kolor jest nieco przesunięty, ale może to tylko kwestia kalibracji.

Puki co, wersja HPLIP 3.9.10 obsługuje 1949 drukarek, więc warto spróbować.

Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *