GiffGaff - odbierz swoje £5

GiffGaff - sieć komórkowa działająca na nadajnikach O2, zrobiona przez jej użytkowników z myślą o jej użytkownikach.
Zawartość

W UK przebywam od 2010 roku i jak dotąd, przebrnąłem przez kilka sieci komórkowych w poszukiwaniu tej, która będzie mi najbardziej odpowiadać, jeżeli chodzi o dzwonienie w UK, Internet w komórce, ale również rozmowy telefoniczne na świat — i to nie tylko do Polski.

Jak to wielu polaków, zacząłem od O2, przez Vodaphone, Three UK (3), po czym przeniosłem się na GiffGaff (który bazuje na infrastrukturze O2 jako wirtualny operator). Jako że nigdy nie byłem zwolennikiem abonamentu w UK, GiffGaff zaoferował mi pełną swobodność i nie tylko…

O sieci GiffGaff #

Nie będę się rozpisywał o samej sieci. W skrócie powiem, że jest ona wirtualnym operatorem działającym na nadajnikach sieci O2 - jednakże skupiona na nieco innych klientach — tych, którzy nie tylko korzystają z telefonu do komunikacji w UK, ale również na świecie. Oraz tych, którzy wierzą, że nie muszą wydawać dużo, żeby dostać dużo w zamian.

Szczegółową ofertę możesz znaleźć tutaj: https://www.giffgaff.com/offer

W skrócie — Jak działa GiffGaff #

W sieci rozróżniasz 2 rodzaje podziałów - UK (goodybags) i reszta świata (balance).

W UK używasz pakiet — podobny do abonamentu — zwany goodybags. Na resztę świata masz balance - czyli saldo w £££, które wykorzystujesz głównie na dzwonienia poza granicę, oraz w nielicznych przypadkach, jak dzwonisz, lub wysyłasz wiadomości na dodatkowo płatne numery.

Warto nadmienić, że większość numerów, na które dzwonisz, schodzą z minut w twoim goodybags a obecnie, na 2022 rok, wszystkie goodybagsy mają nielimitowane minut (nawet te za £6 miesięcznie). W ramach nielimitowanych minut wliczają się numery zaczynające się od 01, 02, 03 (z pewnymi wyjątkami) oraz 0800 i 0808.

Jest to szczególnie przytatne, gdy dzwonisz do państwowej instutucji, gdzie czas połączenia z konsultantem do najkrótszych nie należy.

GiffGaff Goodybags Plans GiffGaff goodybags - Plany taryfowe

GiffGaff i goodybags #

Goodybags zaczynają się od £6 gdzie dostajesz nielimotowaną ilość minut i SMSów oraz 1GB internetu - i tak do £25, gdzie praktycznie wszystko jest “prawie” nielimitowane.

Osobiście jestem na planie £10 (golden goodybags, o których nieco późnie), gdzie mam nielimitowane minuty i SMSy oraz 15GB internetu.

Co najważniejsze, goodybags nie działa tak jak abonament lub top-up w innych sieciach. Wykupujesz go na miesiąc ale to nie znaczy, że jak wyczerpiesz pakiet (z reguły internet), to musisz zacisnąć pasa i czekać do kolejnego miesiąca. W każdej chwili możesz sobie dokupić dodatkowy goodybag, jeżeli w danym miesiącu zużyłeś twój podstawowy wcześniej.

Dodatkowo, jeżeli jesteś lojalnym klientem i masz ustawione odnawianie twoich goodybags automatycznie, to możesz się liczyć, że jeżeli w danym miesiącu wykorzystasz internet szybciej, to dostaniesz od sieci dodatkowe +1GB (tak zwane emergency), tak na wszelki wypadek i całkowicie za darmo. Jest to szczególnie fajne, jeżeli nasz goodybag odnawia się za kilka dni, wtedy możemy dotrwać do końca bez problemu.

GiffGaff i auto-odnowienie goodybags #

Oczywiście, spora część ludzi chwali sobie abonamenty, gdyż nie muszą pamiętać o doładowaniu konta itp. W GiffGaff masz możliwość ustawienia sobie auto odnowienia na goodybags, przez co nie musisz nic robić – a co miesiąc będziesz miał nowy pakiet. Tak jak abonament, tyle że lepiej, bo możesz przerwać kiedy chcesz, zmienić wielkość pakietu czy dokupić nowy, w czasie trwania poprzedniego, jeżeli np. skończyły ci się minuty – bądź internet.

Co więcej, jeżeli jesteś stałym klientem, który ma ustawione na stałe auto-odnawianie (recurring) do dyspozycji masz znaczne lepsze złote pakiety (golden goodybags) o czym na końcu.

GiffGaff - My Balance #

Balance - czyli saldo - służy na doładowanie waluty na takiej samej zasadzie jak telefonia na kartę, jednakże w połączeniu z goodybags służą one do wszelkich płatnych usług lub dzwonienia do innych krajów:

Polska - 1p/min na stacjonarne, 5p/min na komórki, 6p sms, 30p mms
ps. w dobie komunikatorów internetowych kto jeszcze używa MMS?

Szczegółowe stawki do krajów na świecie znajdziesz tutaj:
https://www.giffgaff.com/international

I tutaj również jedna przewaga nad innymi sieciami. Jeżeli się “rozgadasz” z kimś na drugiej stronie globu, nie musisz się stresować, że zostaniesz rozłączony w najmniej oczekiwanej chwili. Tutaj również możesz ustawić sobie auto-doładowanie salda w momencie, gdy kwota spadnie poniżej £3.

Oczywiście, saldo będzie służyło do pokrycia naszych wydatków, gdy wyczerpiemy nasze goodybags a nie zdecydujemy się na zakup kolejnych przez kolejnym okresem rozliczeniowym.

Wówczas, następujące stawki wchodzą w życie:
https://www.giffgaff.com/pricing

Ale to nie wszystko!

£5 dla każdego poleconego od GiffGaff #

Każda osoba, która dołączy do sieci (z polecenia) i doładuje konto - saldo - lub wykupi goodybags za minimum £10 przy aktywacji karty, dostanie £5 gratis na wykorzystanie na dowolny cel w postaci salda (balance).

Jeżeli jesteś zainteresowany, skorzystaj z mojego linka i zamów sobie bezpłatną kartę SIM z dostawą do domu oraz £5 gratis przy pierwszym doładowaniu:

https://giffgaff.com/orders/affiliate/itdarek

Get a free giffgaff Sim

Pamiętaj, że jeżeli zamówisz kartę bezpośrednio ze strony, nie dostaniesz £5, gdyż dostajesz to tylko za przystąpienie do sieci z polecenia przez innego użytkownika.

Jak już dołączysz, będziesz również mógł polecać sieć innym i zarówno ty - jak i osoba polecona dostanie £5.

Darmowe karty z £5 od GiffGaff #

Jak już będziesz w sieci, możesz również zamówić sobie karty i rozdać je znajomym wraz z £5 gratis gdy spełnią wymaganie doładowania za minimum £10.

Przenoszenie numeru do GiffGaff #

Oczywiście, możesz również przenieść numer do GiffGaff z innej sieci. Wystarczy od twojego operatora uzyskać PAC Code (teraz możesz to zrobić za pomocą wiadomości SMS! bez konieczności dzwonienia) i rozpocząć przenosiny na stronie GiffGaff po zalogowaniu - wyznaczyć dzień przeniesienia i gotowe.

Nie dużo zabawy a spore oszczędności!

Telefony od GiffGaff #

Warto dodać, że GiffGaff oferuje telefony, które nie związują cię kontraktem a jedynie planem ratalnym nie związanym z twoimi goodybagsami. Telefon spłacasz niezależnie, a to ile wydajesz na inne usługi, zależy od ciebie, a nie od kontraktu z siecią komórkową.

ps. Telefony są bez blokady Sim.

Tak, tak, wiem że w Polsce “teoretycznie” wszystkie telefony są bez blokady, ale tylko “teoretycznie” a w Europie tak naprawdę nie jest to “wymaganie”.

Roaming w sieci GiffGaff #

Dawniej, jak jechałem do Polski używałem tam polskiej karty w celu wykonywania połączeń. Wiązało się to z noszeniem dwóch telefonów lub lawirowaniem kartami - co nie bywało przyjemne, szczególnie, gdy czekasz na telefon a UK.

Ostatnio, szczególnie gdy jadę na krótko, przestałem się tym przejmować, gdyż mogę użyć moje goodybagsy do dzwonienie, wysyłania wiadomości SMS oraz internetu.

Roaming w EU i internet z goodybags #

Do czasu, gdy Wielka Brytania była członkiem Unii Europejskiej, podróżując do kraju w UE używaliśmy telefon tak, jak w domu. Rozmowy, SMSy i internet wliczone były z wykupiony przez nas pakiet goodybags (z ograniczeniem po przekroczeniu 20GB).

Wszystko, co dobre niestety się kończy, gdyż “geniusze” w UK głosowali za brexitem, aby mieć śliwki na wierzbie. Teraz jednak przyjdzie im i wszystkim nam, płacić za tą “dogodność”.

Od 9 sierpnia 2022 roku (zmienione z 26 listopada) w ramach unii europejskiej będziemy mieli dostępne tylko maksymalnie 5GB internetu, nawet jeżeli nasz goodybag oferuje znacznie więcej. Jeżeli przekroczymy 5GB, wówczas będziemy musieli płacić 10p/MB, co nie jest wcale tanio!.

Jeżeli zamierzamy korzystać intensywnie z internetu w kraju docelowym, warto zapoznać się z lokalną ofertą internetu na kartę, gdyż może być ona bardziej opłacalna.


Tutaj możesz znaleźć ile będzie cię kosztować korzystanie z twojego telefonu podczas podróżowania poza Wielką Brytanię.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje dzwonienie za granicę z Wielkiej Brytanii to ta strona wszystko z łatwością wyjaśni.

Złote Goodybagsy (golden goodybags) #

Dla osób korzystających z comiesięcznego odnawiania pakietów goodybag GiffGaff przygotował specjalną ofertę pakietów zwanych golden goodybags.

Zaczynają się one od £10 i oferują nielimitowane rozmowy, SMSy oraz 15GB internetu, i tak aż do £35 gdzie wszystko jest nielimotowane (z zaznaczeniem tzw. Fair Usage Policy)


Mam nadzieje, że zachęciłem cię co nieco do zapoznania się z siecią, która dodatkowo, bez żadnych opłat oferuje 4G oraz 5G w standardzie.

Jeżeli tak, skorzystaj z mojego linku polecającego i zamów swoją kartę za darmo z dostawą do domu.

https://giffgaff.com/orders/affiliate/itdarek

Jeżeli masz jakieś pytania, napisz do mnie, a w wolnej chwili mogę ci pomóc co nieco.