Kategorie
Artykuły Internet Oprogramowanie

Firefox 3.5: wygląd okna przeglądarki

Ostatnio zaktualizowany

Modyfikacja wyglądu okna przeglądarek internetowych w ostatnim czasie stał się główną zmianą, jaką wprowadzają poszczególni producenci. Ma to na celu walkę o klienta, poprzez dostarczenie mu produktu, którego obsługa stanie się jak najbardziej intuicyjna, a co za tym idzie, przyjazna.

W przeglądarkach internetowych, najważniejszą rzeczą dla użytkowników jest przestrzeń widzialna, w której to wyświetlana jest zawartość stron WWW.

Jako, że nasze ekrany rozwijają się pod kontem panoramy, a strony nadal pisane są z góry do dołu, czasem ciężko jest się po niech poruszać, gdy ciągle musimy przewijać ich treść. Chociaż, większość portali stara się dobierać optymalną szerokość do rozdzielczości używanych przez Internetów, oraz formatów wyświetlania, to nie da się wszystkim dogodzić. W tym wypadku, należy sobie pomóc za pomocą przeglądarki internetowej, przerzucając poszczególne jej opcje w inne miejsca tak, aby było widać jak najwięcej.

Nie będę tutaj się rozwodził nad trybem pełnoekranowym (F11), bo mało kto go używa, ale skupię się na oknie, takim, które każdy z nas ma na co-dzień otwarte, przy przeglądaniu Internetu.

Najefektywniejsze wykorzystanie przestrzeni ma obecnie przeglądarka Google Chrome. Bez zbędnych elementów, większość ukrytych w przyciskach. Z jednej strony jest to duże udogodnienie, choć trzeba się do tego przyzwyczaić.

Google Chrome w wersji normalnego okna i zmaksymalizowanej:

Poprzez brak specyficznych rozszerzeń (choć to się pomału zmienia), nie jestem aż takim jej zwolennikiem.

Na co-dzień użytkuję Mozilla Firefox. Aktualnie, wersja 3.5.x nie wygląda aż tak rewelacyjnie, pod względem powierzchni jak Chrome, ale posiada Wtyczki, dzięki czemu, nie prędko jest mi do jej zmiany na inną.

Producent Firefoxa pracują cały czas nad nowym wyglądem i może już niedługo się on pojawi. Jak dotąd, każda aktualizacja opiera się na poprawie bezpieczeństwa.

W wersji Firefox 4.x mają podobno zajść “rewelacyjne” zmiany:

Po lewej widzimy propozycję FF 4.x, po prawej obecną wersję 3.5.x.

Na szczęście, możemy sobie nieco uprościć życie i przerobić, w prosty sposób naszego liska na bardziej przyjaznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *