Bulb - odbierz swoje £50

Przeczytaj aktualizację na końcu wpisu.

Na rynku Wielkiej Brytanii większość użytkowników ma dowolności w wyborze, która firma dostarcza im energie i wystawia rachunek. Wybór może wydawać się prosty, czyli iść do najtańszego. W tym celu pomagają takie portale jak Money Super Market czy uSwitch . Jednakże nawet te portale mogą wprowadzić nas w błąd, jeżeli sami nie odrobiliśmy pracy domowej.

Twoja praca domowa to wiedzieć ile kWh zużywasz rocznie (jeżeli masz stawkę dzienną i nocną to ten podział jest jeszcze ważniejszy), i ile płacisz tylko za to, że masz licznik w domu (tzw. Standing Charge).

Ostatnio mój operator nPower pocieszył mnie listem, że znowu podnosi cenę. Nie jestem związany z nim żadna umowa (i nie staram się podpisywać kontraktów długoterminowych), wiec co mi szkodzi poszukać. W przeszłości byłem już u kilku i bez żadnych skrupułów przejdę tam, gdzie wiem ze zaoszczędzę. 

Po krótkich poszukiwaniach, dyskusji na forum Monzo znalazłem Bulb .


Bulb

Bulb jest jednym z mniejszych operatorów próbujących uszczuplić rynek wielkiej szóstki (Big 6). Skupiają się oni na produkcji zielonej energii i przejrzystym planie taryfowym. 

Nim zacząłem cokolwiek robić, zasięgnąłem porady innych, dzięki czemu dowiedziałem się o programie lojalnościowym - polecającym. Poprzez przejście do Bulb nowy użytkownik, jak i osoba polecająca dostają £50. Oprócz samego bonusu zachęcają oni dość przystępnymi cenami.

Tam, gdzie mieszkam, mogę mieć tylko prąd na doładowanie, wiec za dużego wyboru nie mam. Dodatkowo używam taryfy z podziałem na dzień i noc (Economy 7), wiec i to robi różnice, jeżeli chodzi o to ile będę płacić.


Jak wspomniałem na początku, niż zdecydujesz się na zmianę, odrób prace domowa.

U mojego obecnego operatora sytuacja wyglądała następująco. 

Moje zużycie było na poziomie 2000kWh rocznie na dzień i 5000kWh na noc (w związku z ogrzewaniem, które chodzi tylko w nocy - storage heaters).

Stad też mój rachunek wyszedł następująco (po planowanej podwyżce nPower od 1 Kwietnia 2019)

2000kWh x £0.17986 = ..72
5000kWh x £0.08725 = £436.25
365 dni x £0.33453 = £122.10 (Standing Charge)

W sumie: £918.07

Porównałem to z tym, co oferują mi porównywarki wspomniane wcześniej. To, co zostało i według nich dawało mi oszczędność to Bulb.

Nie sugerując się w pełni się tym, co porównywarki ci przedstawiają, gdyż oszczędność wyliczona przez nie nie zawsze jest równa prawdzie, szczególnie jeżeli zerkniesz na firmę ze złodziejską taryfą taka jak Utilita (przestrzegam!).

Utilita potrafi cię skasować nawet £0.54 za kWh przy pierwszych 180-950 kWh w kwartale (w zależności od taryfy). W większości porównywarek ta firma może obiecywać ci oszczędność, jednakże tak naprawdę zaczniesz słono płacić od pierwszego dnia i niż się spostrzeżesz, będziesz miał tego dosyć.

Bulb natomiast przedstawił się następująco.

2000kWh x £0.15152 = £303.04
5000kWh x £0.08442 = £422.10
365 dni x £0.30420 = £111.03 (Standing Charge)

W sumie: £836.17 (-£81.90)

I dodatkowo dostaję £50 z polecenia (a jeżeli się załapiesz, to możesz jeszcze otrzymać £15 z Quidco ).

£50 bonus z polecenia dostaje się po pomyślnej zmianie operatora i krótko po pierwszym doładowaniu (ok. 2-3 dni). Bulb wysyła ci to za pomocą Wise (dawniej TransferWise), dzięki czemu wypłacasz je bezpośrednio na twoje konto i możesz z nimi zrobić, co zechcesz.

Aby skorzystać z promocji, skorzystaj z linka polecającego:
https://bulb.co.uk/refer/dariusz.3

Po przejściu do Bulb będziesz mógł również polecać go swoim znajomym dzięki twojemu spersonalizowanemu odnośnikowi.

Oczywiście, Bulb może nie być najlepszy dla ciebie. Zawsze zrób rozeznanie rynku. Jeżeli nie jesteś związany z kontraktem, postaraj się sprawdzać ceny średnio raz na 6-12 miesięcy, szczególnie po podwyżce cen przez wielką szóstkę.

I pamiętaj, weź kartkę papieru i zrób swoją kalkulację, gdyż to, co daje mi oszczędność, nie koniecznie może dać tobie.

Aktualizacja

Wszystko, co dobre w pewnym momencie się kończy. Przyszło również na Bulb.

19 marca 2021 Bulb poinformował o podwyżce cen. Mimo że według ich kalkulacji, średnio będzie to £0.19 pensów na dzień, to ostatnio już oscylowali oni na granicy konkurencyjność, a teraz, ta granica została zamazana i czas rozejrzeć się nad alternatywą.

Póki mój link polecający do Bulb działa i dopóki oferują oni lepsze warunki niż inni, korzystaj.

Ja, jak co, przeniosłem się do innego usługodawcy.

Pozdrawiam

Uważasz, że moja strona jest przydatna?

Moja strona nie wyświetla reklam, a zawartość dostępna jest za darmo.
Aby mnie wesprzeć, możesz kupić mi kawę.

Postaw mi kawę

Jeżeli nie możesz, będę wdzięczny za udostępnienie.

Komentarze