Kategorie
Mac

Blokowanie reklam w Safari na iOS (iPhone/iPad)

Ostatnio zaktualizowany

W pierwszej kolejności przechodzimy na naszym urządzeniu (iPad lub iPhone) do AppStore i pobieramy Firefox Focus.

firefox focus appstore 1 search min

Po pobraniu, odpalamy nasza aplikacje. Przechodzimy przez krótkie wprowadzenie lub pomijamy je za pomocą przycisku Skip w lewym górnym rogu.

Wychodzimy z aplikacji i wracamy do ekranu głównego naszego urządzenia.

Następnie wchodzimy do Ustawień (Settings) i wyszukujemy sekcje Safari.

ios settings 1 min

W sekcji Ogólne (General) wchodzimy do Blokady zawartości (Content Blockers) i zaznaczamy (włączamy) nasz Firefox Focus.

ios settings 2 safari min
ios settings 3 safari content blockers firefox focus min

I to by było teoretycznie na tyle.


Aby się upewnić ze wszystko działa, odpalamy Firefox Focus i przechodzimy do Ustawień (koło zębate w prawym rogu nad klawiaturą).

firefox focus c1 settings cog min

Przewijały opcje w dół i odszukujemy sekcje związana z integracja z Safari i upewniamy się że mamy to zaznaczone (włączone).

firefox focus c2 safari integration min

I teraz to już na pewno koniec. Możemy się cieszyć serfowaniem po internecie bez zbędnych śmieci i bez konieczności ustawiania czego kolejek.

Oczywiście, jeżeli chcemy, możemy zagłębić się w opcje Firefox Focus, aby dostosować je do naszych potrzeb, ale szczerze mówiąc to, co otrzymujemy na start jest wystarczające dla większości użytkowników.

Firefox Focus’a możemy przeciągając sobie gdzieś do innego folderu i zapomnieć o nim. Nawet przy aktualizacji aplikacji lub całego systemu iOS pozostanie on włączony i będzie nas chronić.

Pozdrawiam