AppCleaner - Dodaj/Usuń programy w MacOS

Jedną z bolączek - lub jak kto woli - uproszczeniem w systemach spod znaku nadgryzionego jabłka jest prostota instalowania oraz usuwania aplikacji.

Otóż, o ile instalowanie polega w głównej mierze na przeniesieniu programu do folderu Aplikacje, a usunięcie, na przeniesieniu programu do kosza, to niestety nie wszystko.

Brak typowego sposobu na odinstalowanie aplikacji powoduje to, że na dysku pozostają śmieci po programach, których już nie mamy.

Do pewnego czasu używałem programu AppTrap, który pracując w tle wykrywał, gdy przenosiłem aplikację do kosz i pytał czy chce usunąć dodatkowe pozostałości po programie.

Niestety, nie był on idealny i używałem go na przemiennie z AppCleaner.

Usuwanie programu z użyciem AppCleaner jest tak samo proste, jak przenoszenie do kosza. Jednakże, w tym wypadku, otwieramy okno programu a następnie program, który chcemy usunąć przenosimy do jego wnętrza.

AppCleaner Okno Główne

AppCleaner analizuje wszelkie pozostałości, które można usunąć wraz z nim. Dzięki czemu, możemy zyskać cenną przestrzeń na dysku usuwając śmieci. Szczególnie przydatne to jest, gdy mamy dysk SSD, który nie jest aż tak pojemny jak dyski mechaniczne.

Ostatnia aktualizacja programu dodała opcję, jaką oferował AppTrap czyli SmartDelete.

AppCleaner SmartDelete

Po włączeniu opcji SmartDelete, program sam wykryje, gdy wrzucimy aplikację do kosza. W tym momencie, pokaże nam się okno programu AppCleaner z sugestią, czy chcemy usunąć pozostałe “śmieci”.

Mimo tego, że mam tą opcję włączoną, to i tak przywykłem już do usuwania programów poprzez wrzucanie ich do okna aplikacji.

Program jest darmowy i możecie go pobrać ze strony autora.

 <script async delay="https://dariusz.wieckiewicz.org/g/serve.js?client=ca-pub-5380116874441486"
   crossorigin="anonymous"></script>
 <ins class="adsbygoogle"
   style="display:block; text-align:center;"
   data-ad-layout="in-article"
   data-ad-format="fluid"
   data-ad-client="ca-pub-5380116874441486"
   data-ad-slot="9220966978"></ins>
 <script>
   (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
 </script>
Komentarze
Kategorie