Aktualizacja do Windows 10 za darmo

Darmowa aktualizacja do Windows 10 podobno się zakończyła. Wszyscy piszą, że jest ona nadal możliwa “dla użytkowników technologii pomocniczych” (Assistive Technology Users), co nie jest do końca zgodne z warunkami licencyjnymi tego typu aktualizacji (o ile nie jesteśmy użytkownikiem korzystającym z tego typu rozwiązań).

Jednakże, mało kto wie, że Windows 10 można mieć za darmo bez zbędnego kombinowania. Wystarczy mieć legalny klucz do Windows 7, 8 lub 8.1 i nadal można zainstalować i aktywować Windows 10 bez przeszkód.

Wystarczy pobrać obraz ISO z Windows 10 z oficjalnej strony internetowej Microsoftu.

Następnie zainstalować system od zera używając klucza z Windows 7, 8 lub 8.1 podczas instalacji.

Po zakończeniu instalacji i połączeniu się z internetem, system aktywuje się automatycznie i poinformuje ze jest aktywowany z użyciem licencji elektronicznej.

W skrajnych przypadkach aktywacja się nie powiedzie, wówczas należy zadzwonić do Microsoftu i z użyciem automatycznie linii aktywacyjnej, aktywować nasz produkt z użyciem klucza instalacji który wyświetli nam się na ekranie w odpowiednim kroku.

Polska: +48 22 594 19 99
UK (Free): 0800 028 8354
UK: +44 20 3147 4930

Jeżeli nie posiadamy oryginalnego klucza do Windows 7 lub nowszego, zawsze możemy go kupić chociażby przez eBay.

Dla przykładu, przechodząc na eBay UK szukamy “Windows pro scrap” i wybieramy najtańszą opcje.

Bez znaczenia czy wybierzemy Windows 7 czy inny nowszy, bo każdy pozwoli na instalacje i aktywowanie Windows 10.

Klucz z reguły otrzymany na maila w przeciągu 24h – i tutaj najważniejsze – należy go użyć i aktywować jak najszybciej aby został przypisany do komputera i nie został stracony (o czym sprzedający z reguły poinformują).

Windows 10 możemy również zainstalować od zera i podczas instalacji pominąć wprowadzenie klucza. Po zainstalowaniu będziemy mieli 30 dni na wprowadzenie zakupionego klucza i aktywacje.

I to by było na tyle.

Mimo, że wszystko wygląda dość dziwnie, Windows jest w pełni aktywowany i może zostać przeinstalowany na tym samym komputerze (i ponownie aktywowany) bez przeszkód.

Oczywiście, jak zepsuje nam się komputer, nie będziemy mogli przenieść licencji na inny (jak w przypadku zakupienia Windowsa w wersji pudełkowej, nie OEM), ale jeżeli płacimy za licencje od £2 do £5, nie powinno to stanowić dużego problemu, porównując do ceny pełnej licencji na sklepowych pułkach.

Pozdrawiam