Wpisy w kategorii

2021

Większość z nas na pewno słyszała o wymaganiach dla Windows 11, jeżeli chodzi o sprzęt. Spora część użytkowników rozczarowała się, sprawdzając, czy będą mogli zaktualizować swój sprzęt do najnowszego systemu od Microsoftu. Ale… jak się nie da, jak się da!

Czytaj dalej na temat Jak się nie da, jak się da — Windows 11
Przygotowanie do Windows 11 - UEFI
Opublikowano
Czas czytania 3 min.

Mimo tego, że Windows 10 zadomowił się na naszych komputerach, Microsoft przygotował dla nas nie lada niespodziankę — Windows 11. Dodatkowo ogłosił, że aktualizacja będzie darmowa — no prawie.

Kolejna strona oparta na Hugo (www.aqua-tech.net.pl)
Opublikowano
Czas czytania 4 min.

Przeszło trzy lata (2018) temu zrobiłem stronę dla firmy AQUA TECH. Podobnie jak strona Turbo Kliniki, nie był to jakiś nadzwyczajnie duży projekt.

Monitoring i ograniczenie transferu w sieci lokalnej na routerze z OpenWrt
Opublikowano
Zaktualizowano
Czas czytania 4 min.

Wraz ze wzrostem liczby użytkowników, przychodzi pora na wprowadzenie ograniczeń prędkości w sieci.

O ile na moim routerze domowym nie mam takiej potrzeby, to w zastosowaniu firmowym warto wiedzieć kto i jak bardzo obciąża łącze i w ramach potrzeby wprowadzić niezbędne ograniczenia.

W pierwszej kolejności należy się dowiedzieć kto, a następnie jak bardzo.

Kolejna strona oparta na Hugo (www.turboklinika.com.pl)
Opublikowano
Czas czytania 1 min.

Minęło kilka lat, odkąd stworzyłem nowy wygląd strony dla znajomych zajmujących się turbosprężarkami.

Wówczas wybrałem Wordpress.

Nie był to nie wiadomo to jak duży projekt. Na stronie, oprócz informacji biznesowych nie dzieje się za dużo. Wordpress był dla niej aż nadto.

Markdown
Opublikowano
Zaktualizowano
Czas czytania 5 min.

Dzisiaj chciałbym napisać co nieco o Markdown. Nim jednak zacznę, trochę wprowadzenia.

WhatsApp i szyfrowane komunikatory
Opublikowano
Czas czytania 3 min.

Używając aplikacji szyfrującej twoją komunikację, często napotkasz się z ludźmi twierdzącymi „że najprawdopodobniej masz coś do ukrycia”.

Co ciekawe, wydanie się w dyskusję z taką osobą z góry skazane jest na niepowodzenie, jeżeli użyjemy nieodpowiednich słów i argumentów.

Google Ads — gra nie warta świeczki
Opublikowano
Zaktualizowano
Czas czytania 3 min.

Pewnie niewielu z was, szczególnie tych, używających aktywnie Adblock’a zauważyło, że moja strona internetowa nie wyświetla już reklam od Google.

Optymalizacja łącza internetowego na routerze z OpenWrt
Opublikowano
Zaktualizowano
Czas czytania 2 min.

Ostatnio grając w Call of Duty Mobile, od czasu do czasu doświadczałem nagłego spowolnienia objawiającego się zwiększonym pingiem, co powodowało, że granie stawało się przez chwilę niemożliwe.

Ostatnie hasło w LastPass
Opublikowano
Czas czytania 2 min.

I tak minął 16 Marca 2021, w którym to dniu darmowi użytkownicy LastPass musieli zdecydować, na którym urządzeniu chcą korzystać z LastPass wraz z możliwością edycji haseł, lub też sięgnąć do portfela w celu wykupienia licencji.

I mimo tego, że “problem” z LastPass mnie tak do końca nie dotyczy, jako że jestem użytkownikiem pakietu rodzinnego 1Password, to mimo tego spora część moich znajomych została zachęcona przeze mnie do LastPass. W związku z tym nasuwa się pytanie, co dalej?

Microsoft wywołał już nie lada zamieszanie na rynku przeglądarek, wypuszczając Microsoft Edge bacującą na Chromium. Ostatnio dołączył również do rynku zarządzania hasłami, w związku z tym warto się przyjrzeć ich opcji, która zintegrowana z Microsoft Edge oferuje również auto-uzupełnienie haseł również na urządzeniach mobilnych m.in. takich jak iPhone czy Android.

Kategorie